OOK delegatsiyasining mamlakatimizga tashrifi sermahsul oʻtdi
Xabar berganimizdek, Toshkent-2025 yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlariga olib borilayotgan tayyorgarlikni koʻzdan kechirish maqsadida poytaxtimizga Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) delegatsiyasi tashrif buyurgan edi. Mehmonlar dasturga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi hamda Milliy Olimpiya hamda Paralimpiya qoʻmitalari rahbariyati, Ishchi guruh vakillari bilan uchrashib, qator masalalarni muhokama qilishdi. Olimpiya shaharchasida qad rostlayotgan obyektlarni, bevosita qurilish jarayonini oʻz koʻzlari bilan koʻrishdi.
Tashrif yakunida delegatlar Oʻyinlar oʻtkaziladigan bir qator obyektlar bilan bevosita tanishishdi. Jumladan, “Bunyodkor” stadioni, “Yunusobod sport majmuasi” arenasi, UzExpo markazi eʼtibor markazida boʻldi.
Oʻrganish ishlari nihoyasiga yetgach mehmonlarni Sport vaziri Adham Ikramov yana bir bor qabul qildi. Uchrashuvda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ham qatnashdi. Unda mehmonlar Oʻyinlar davomida ish jarayonini tashkil etish borasida kichik taqdimot oʻtkazishdi. Muloqot chogʻida yangi rejalar va keyingi qadamlar belgilab olindi.

The visit of the OCA delegation to Uzbekistan was successful
As we reported earlier, a delegation of the Olympic Council of Asia (OCA) visited our capital in order to familiarize itself with the preparations for the Asian Youth and Para-Asian Games Tashkent-2025. In accordance with the program, the guests met with the leadership of the Ministry of Sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic and Paralympic Committees, representatives of the working group and discussed a number of issues. They inspected the facilities under construction in the Olympic Village and got directly acquainted with the construction process.
Foreign experts visited a number of sites where future Games will be held. In particular, they visited the “Bunyodkor” capital stadium, “Yunusabad” sports complex and the “UzExpo” Center.
At the end of the working visit of the delegation, the international experts were once again received by the Minister of Sports, Adham Ikramov. Secretary General of NOC Uzbekistan, Oybek Kasimov, also took part in the meeting. During it, the guests made a small presentation on the organization of the workflow during future Games. During the conversation, the work on the implementation of further plans was reviewed.