OOK delegatsiyasining mamlakatimizga tashrifi sermahsul oʻtdi
Xabar berganimizdek, Toshkent-2025 yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlariga olib borilayotgan tayyorgarlikni koʻzdan kechirish maqsadida poytaxtimizga Osiyo Olimpiya kengashi (OOK) delegatsiyasi tashrif buyurgan edi. Mehmonlar dasturga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi hamda Milliy Olimpiya hamda Paralimpiya qoʻmitalari rahbariyati, Ishchi guruh vakillari bilan uchrashib, qator masalalarni muhokama qilishdi. Olimpiya shaharchasida qad rostlayotgan obyektlarni, bevosita qurilish jarayonini oʻz koʻzlari bilan koʻrishdi.
Tashrif yakunida delegatlar Oʻyinlar oʻtkaziladigan bir qator obyektlar bilan bevosita tanishishdi. Jumladan, “Bunyodkor” stadioni, “Yunusobod sport majmuasi” arenasi, UzExpo markazi eʼtibor markazida boʻldi.
Oʻrganish ishlari nihoyasiga yetgach mehmonlarni Sport vaziri Adham Ikramov yana bir bor qabul qildi. Uchrashuvda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ham qatnashdi. Unda mehmonlar Oʻyinlar davomida ish jarayonini tashkil etish borasida kichik taqdimot oʻtkazishdi. Muloqot chogʻida yangi rejalar va keyingi qadamlar belgilab olindi.

Визит делегации ОСА в нашу страну прошёл плодотворно
Как мы сообщали ранее, с целью ознакомления с подготовкой к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм Ташкент-2025 нашу столицу посетила делегация Олимпийского совета Азии (ОСА). В соответствии с программой гости встретились с руководством Министерства спорта Республики Узбекистан и Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов, представителями рабочей группы и обсудили ряд вопросов. Осмотрели объекты, строящиеся в Олимпийской деревне, непосредственно ознакомились с процессом строительства.
Зарубежные эксперты посетили ряд объектов, где будут проходить будущие Игры. В частности, они побывали на столичном стадионе “Бунёдкор”, также посетили спортивный комплекс "Юнусабад", UzExpo центр.
По окончании рабочего визита делегации, международных специалистов ещё раз принял Министр спорта Адхам Икрамов. Во встрече принял участие также Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. В ней гости провели небольшую презентацию по организации рабочего процесса во время будущих Игр. В ходе беседы была рассмотрена работа по реализации дальнейших планов.