O‘zbekiston Qahramoni Quvondiq Sanoqulov 64 yoshda!
Bugun nafaqat mamlakatimiz iqtisodiyoti, balki sport sohasida ham rivojlanishida ulkan hissa qo‘shib kelayotgan davlat va jamoat arbobi Quvondiq Sanoqulov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Quvondiq Sanoqulovich Sanoqulov 1957-yil 12-iyun kuni tug‘ilgan. Toshkent politexnika institutini tugatgan yosh metallurg keyinchalik texnika fanlar doktori, O‘zbekiston Qahramoni darajasiga ko‘tarildi. Quvondiq Sanoqulovich Olmaliq va Navoiydagi kon-metallurgiya kombinatlarida rahbar, tuman hokimi, O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirini o‘rinbosari kabi lavozimlarda faoliyat olib borgan. Hozirda “Navoiy kon-metallurgiya kombinati”ning bosh direktori, Oliy Majlis Senatori, O‘zbekiston suzish federatsiyasi raisi sifatida ishlamoqda. Yurtimiz taraqqiyoti yo‘lida qo‘shgan hissalari uchun “Do‘stlik” va “Fidokorona xizmatlari uchun” ordenlari, O‘zbekiston Qahramoni faxriy unvoni va “Oltin yulduz” medali bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Quvondiq Sanoqulovni bugungi tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Today, an experienced specialist, statesman and public figure Kuvandik Sanakulov, who made his contribution to the development of not only the country's economy, but also the sports sphere, celebrates his birthday.
Kuvandik Sanakulovich Sanakulov was born on June 12, 1957. After graduating from the polytechnic Institute, he made his way from a young metallurgist to a doctor of technical sciences, a Hero of Uzbekistan. He held the position of head of the NMMC and AGMC, as well as the khokim of the district and Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan. Currently, he is the General Director of the NMMC, a Senator of the Oliy Majlis and chairman of the Swimming Federation of Uzbekistan. For his work, he was awarded the orders "Dustlik" and "Fidokorona Hizmatlari Uchun", the honorary title " Hero of Uzbekistan "and the Gold Star medal.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Kuvandik Sanakulov on his birthday, wishes him good health and prosperity.