Xitoyning mashhur kompaniyasi Toshkent-2025 Oʻyinlarining ochilish va yopilish marosimi taqdimotini oʻtkazdi
Sir emaski, bugungi kunda Toshkent-2025 yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlariga katta hajmda tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda. Oʻyinlar bilan bogʻlik har bir yoʻnalishga davlat darajasida ahamiyat qaratilyapti. Jumladan, musobaqaning tantanali ochilish va yopilish marosimlariga ham.
Xitoyning "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” kompaniyasi ayni shu yoʻnalishda faoliyat olib boradigan shirkat boʻlib, soʻnggi yillarda bir qator yirik kompleks musobaqalar, jumladan, Pekin-2022 qishki Olimpiya va Paralimpiya, Xanchjou-2022 yozgi Osiyo va Para Osiyo oʻyinlarining tantanali ochilish hamda yopilish marosimlarini sahnalashtirgan. Bir necha kun davomida tashkilot direktori Gaven Feng boshchiligidagi mutasaddilar poytaxtimizda mehmon boʻlishdi. Tashrif doirasida Sport vazirligida xitoylik ijodkorlar bilan uchrashuv oʻtkazildi.
Unda Adham Ikramov boshchiligidagi Sport vazirligi rahbariyati va MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ishtirok etishdi. Uchrashuvda xitoylik ijodkorlar uzoq asrlik tariximiz va madaniyatimizni oʻrgangan holda Toshkent-2025 yoshlar Osiyo va Para Osiyo oʻyinlarining tantanali marosimlari uchun oʻz taqdimotlarini koʻrsatishdi.
Uchrashuv davomida vazir marosimni yuqori darajada tashkil etish ne chogʻlik katta ahamiyat kasb etishi haqida alohida toʻxtalib oʻtdi. Shuningdek, taqdimotdagi bir qator epizodlarni boyitish, sport orqali xalqlar orasidagi birdamlik va doʻstlik rishtalarini namoyish etish kabi yoʻnalishlar yuzasidan fikr almashildi.
Maʼlumot uchun, "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” kompaniyasi madaniyat, sport va turizm sohalari uchun integratsiyalashgan loyihalarni taqdim etuvchi va ularni amalga oshiruvchi yetakchi shirkat hisoblanadi. Unda faoliyat olib borayotgan 80 dan ortiq ilmiy salohiyatga ega mutaxassislar tomonidan ishlab chiqilgan loyihalar 120 dan ortiq davlatlarda muvaffaqiyatli amalga oshirilgan.

Известная китайская компания провела презентацию церемонии открытия и закрытия Игр Ташкент-2025
Никому не секрет, что на сегодняшний день в нашей стране ведётся масштабная подготовка к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм Ташкент-2025. Каждому направлению, связанному с этими престижными стартами, придаётся значимое внимание на государственном уровне. В том числе и на торжественную церемонию открытия и закрытия Игр.
Китайская компания "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD", работающая именно в этом направлении, за последние годы организовала ряд крупных комплексных соревнований, включая церемонии открытия и закрытия зимних Олимпийских и Паралимпийских игр Пекин-2022, Азиатских и Пара Азиатских игр Ханчжоу-2022. Официальные лица во главе с директором Организации Гавеном Фенгом посетили нашу столицу. В рамках визита китайской делегации состоялась встреча в Министерстве спорта.
В ней во главе с Адхамом Икрамовым приняли участие руководство Министерства спорта, и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. На встрече зарубежные специалисты представили свою презентацию для торжественных церемоний юношеских Азиатских и Пара Азиатских игр Ташкент-2025, изучив многовековую историю и культуру узбекского народа.
В ходе встречи министр особо подчеркнул важность организации церемонии на высоком уровне. Также состоялся обмен мнениями по таким направлениям, как обогащение ряда эпизодов презентации, демонстрация солидарности и дружбы между народами через спорт.
Для информации, компания "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” является ведущим сообществом, предоставляющим и реализующим комплексные проекты в области культуры, спорта и туризма. Проекты, разработанные более чем 80 специалистами с научным потенциалом, работающими в нём, успешно реализованы более чем в 120 странах.