Yosh xokkeychilarimiz Osiyo-Okeaniya chempionatini yirik hisobdagi gʻalaba bilan boshlashdi
Bugun mamlakatimizda xokkey boʻyicha U18 yosh toifasida Osiyo-Okeaniya chempionati start oldi. Toshkent va Samarqand shaharlari mezbonlik qiladigan musobaqada birinchi tur uchrashuvlari oʻtkazildi.
Musobaqaning amaldagi chempioni hisoblangan hamyurtlarimiz dastlabki oʻyinni eronlik yoshlarga qarshi oʻtkazib, raqibni yirik 19:0 hisobida magʻlubiyatga uchratishdi. "Humo arena" majmuasi mezbonlik qilgan bahsdan oldin tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Xalqaro muz ustida xokkey federatsiyasi, Oʻzbekiston Respublikasi Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati ishtirok etdi.
Maʼlumot uchun, jamoamiz musobaqada "A" guruhidan oʻrin olgan boʻlib, unda Erondan tashqari Tailand, Malayziya va Quvayt jamoalari ham bor.

Юные хоккеисты Узбекистана начали чемпионат Азии и Океании с уверенной победы
Сегодня в нашей стране стартовало первенство Азии и Океании по хоккею. На турнире, организованном в Ташкенте и Самарканде, состоялись встречи первого тура.
Наши соотечественники, которые являются действующими чемпионами соревнований, в первом матче одолели иранскую команду с крупным счётом 19:0. Перед противостоянием в спортивном комплексе "Хумо арена" прошла торжественная церемония открытия турнира. На мероприятии приняли участие руководство Международной федерации хоккея на льду, Министерства спорта Республики Узбекистан и Национального Олимпийского комитета.
Для информации, отечественная команда заняла место в группе "А", в которую, помимо Ирана, вошли дружины Таиланда, Малайзии и Кувейта.