Murodjon Xolmurodovni tabriklaymiz!
Bugun velosport bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzosi Murodjon Xolmurodov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Murodjon Xolmurodov 1982-yil 11-iyun kuni Xorazm viloyati Gurlan tumanida tavallud topgan. Ko‘p yillar davomida O‘zbekiston sharafini nufuzli musobaqalarda munosib himoya qilib kelmoqda. 2013-yil Hindistonning Nyu-Dehli shahrida o‘tkazilgan Osiyo chempionatining ikki karra g‘olibi, 2011 va 2019-yilgi qitʼa birinchiliklari sovrindori. 2018-yil Indoneziyada o‘tkazilgan Osiyo o‘yinlarida shosseda o‘tkazilgan individual vaqt poygasida kumush medalni qo‘lga kiritgan.
2012-yil Londonda o‘tkazilgan Olimpiya o‘yinlarida shossedagi guruh poygasida ishtirok etgan. 2019-yil aprel oyida Toshkentda o‘tkazilgan veloshosse bo‘yicha Osiyo chempionatidagi ishtiroki orqali Tokio Olimpiadasiga yo‘llanma oldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchimizni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Муроджона Холмурадова!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по велосипедному спорту Муроджон Холмурадов празднует свой День рождения.
Муроджон Холмурадов родился 11 июня 1982 года в Хорезмской области. На протяжении многих лет достойно защищал честь Узбекистана в престижных международных соревнованиях.
Двукратный чемпион Азии по велоспорту (победитель в индивидуальной гонке на время и по групповой гонке), призёр континентального чемпионата в 2011 и 2019 году.
Участник Олимпиады Лондон-2012 (шоссе, групповая гонка). Серебряный призёр Азиатских игр 2018 года в индивидуальной гонке на время. Благодаря результату на чемпионате Азии 2019 года в Ташкенте, завоевал лицензию в Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсмена с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов.