Murodjon Xolmurodovni tabriklaymiz!
Bugun velosport bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi aʼzosi Murodjon Xolmurodov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Murodjon Xolmurodov 1982-yil 11-iyun kuni Xorazm viloyati Gurlan tumanida tavallud topgan. Ko‘p yillar davomida O‘zbekiston sharafini nufuzli musobaqalarda munosib himoya qilib kelmoqda. 2013-yil Hindistonning Nyu-Dehli shahrida o‘tkazilgan Osiyo chempionatining ikki karra g‘olibi, 2011 va 2019-yilgi qitʼa birinchiliklari sovrindori. 2018-yil Indoneziyada o‘tkazilgan Osiyo o‘yinlarida shosseda o‘tkazilgan individual vaqt poygasida kumush medalni qo‘lga kiritgan.
2012-yil Londonda o‘tkazilgan Olimpiya o‘yinlarida shossedagi guruh poygasida ishtirok etgan. 2019-yil aprel oyida Toshkentda o‘tkazilgan veloshosse bo‘yicha Osiyo chempionatidagi ishtiroki orqali Tokio Olimpiadasiga yo‘llanma oldi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchimizni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Murodjon Kholmuradov!
Today, the representative of the national cycling team of Uzbekistan Murojon Kholmuradov celebrates his birthday.
Murodjon Kholmuradov was born on June 11, 1982 in the Khorezm region. For many years, he has adequately defended the honor of Uzbekistan in prestigious international competitions.
Two-time Asian cycling champion (winner in the individual time trial and group race), winner of the continental championship in 2011 and 2019.
Participant of the London 2012 Olympic Games (highway, group race). Silver medalist of the 2018 Asian Games in the individual time trial. Thanks to the result at the 2019 Asian Championship in Tashkent, he won a license in Tokyo 2020.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athlete on his birthday, wishes him good health and further success.