Tokio-2020 litsenziyasini qo‘lga kiritgan gimnastikachilarimiz shohsupada
Toshkentda badiiy gimnastika bo‘yicha Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Xabar berganimizdek, unda guruh mashqi yo‘nalishida ishtirok etgan terma jamoamiz qitʼa birinchiligini qo‘lga kiritish barobarida Tokio-2020 yo‘llanmasiga ham sazovor bo‘ldi.
Guruh mashqi dasturida o‘tgan bellashuvlarning taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi raisi vazifasini bajaruvchi Ruslan Mustayev, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, Turizm va sport vazirligi vakillari ishtirok etishdi. Mutasaddilar gimnastikachi qizlarimizga oltin medallarni taqdim qilishar ekan, ularning qo‘lga kiritgan g‘alabalari bilan samimiy muborakbod etib, Tokio-2020 Olimpiadasida ham yurtimiz sharafini munosib himoya qilishlarini tilab qolishdi.
Eslatib o‘tamiz, murabbiy Yekaterina Pirojkova qo‘l ostidagi qizlarimiz Nilufar Shomurodova, Kseniya Aleksandrova, Dinara Ravshanbekova, Sevara Safoyeva va Kamola Ernazarova guruh mashqi dasturida Olimpiada yo‘llanmasini qo‘lga kiritishgan. Shuningdek, ko‘pkurash dasturida Taxmina Ikromova kumush, Yekaterina Fetisova bronza medali sohibi bo‘ldi.

Representatives of rhythmic gymnastics who won the Tokyo 2020 license were awarded
The licensed Asian Rhythmic Gymnastics Championship has ended in Tashkent. As we previously reported, our girls won a gold medal in group exercises, as well as a ticket to the Tokyo Olympics.
The award ceremony for the winners in the group exercise was held. The event was attended by Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov, Acting Chairman of the Gymnastics Federation of Uzbekistan Ruslan Mustayev, Chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov, representatives of the Ministry of Tourism and Sports. Presenting the gold medals to the girls, the responsible persons congratulated them on their victory and wished them success in the upcoming Olympics.
We remind you that the wards of Ekaterina Pirozhkova-Nilufar Shomurodova, Ksenia Alexandrova, Dinara Ravshanbekova, Sevara Safoeva and Kamola Irnazarova were awarded the Tokyo 2020 license in group exercises. Also, in the all-around, Takhmina Ikramova won silver, and Ekaterina Fetisova-bronze.