Rasmiylar Olimpiya shaharchasidagi qurilish jarayonining bugungi holati bilan tanishdi
Poytaxtimizda qad rostlayotgan Olimpiya shaharchasi tobora yangicha qiyofaga kirib bormoqda. Bugun Sport vaziri Adham Ikramov hamda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov qurilish maydoniga tashrif buyurib, u yerda olib borilayotgan o‘zgarishlarni yana bir bor ko‘zdan kechirishdi.
Toshkent-2025 yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun barpo etilayotgan ulkan kompleksda metall-konstruksiya ishlari yakunlangan. Mutasaddilar pudratchi tashkilot hisoblangan Xitoyning “CAMCE” kompaniyasi vakillari bilan jarayon haqida batafsil suhbatlashib, ishni yanada jadallashtirish masalalarini muhokama qilishdi.
O‘rganish davomida har bir ob’ektdagi qurilish batafsil ko‘zdan kechirildi. Ularga to‘shaladigan qoplamalar bo‘yicha ham alohida so‘z bordi. Adham Ikramov Prezidentimiz mazkur loyihani qo‘llab-quvvatlayotgani, maydonlarni jihozlashda eng so‘nggi texnologiyalardan foydalanish lozimligi va kompleksni o‘zbek sportining taraqqiyotini yangi bosqichga olib chiqadigan ilmiy-metodik klasterga aylantirish kerakligini bildirdi.

Официальные лица посетили Олимпийский городок и ознакомились с ходом выполненных работ
С каждым днём Олимпийский городок, строящийся в нашей столице, приобретает новый облик. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов и Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов посетили строительную площадку и ознакомились с ходом выполненных работ до сегодняшнего дня.
В огромном комплексе, который возводится к юношеским Азиатским играм «Ташкент-2025» уже завершены металло-конструкционные работы. Официальные лица подробно обсудили процесс строительства с представителями китайской компании "СAMСE", которая является подрядчиком проекта, и рассмотрели вопросы дальнейшего ускорения постройки.
В ходе изучения городка, руководители тщательно осмотрели каждый объект. Также речь шла об используемых материалах для оснащения спортивных сооружений. Адхам Икрамов отметил, что Президент полностью поддерживает этот проект, и что необходимо использовать самые передовые технологии в оснащении спортивных арен, а также, что этот городок необходимо превратить в научно-методический кластер, который в будущем поднимет развитие узбекского спорта на новый уровень.
Во время сегодняшней встречи руководители отметили необходимость повышения эффективности работы и важные аспекты в этом направлении.