Elnur Abduraimovni tabriklaymiz!
Bugun boks bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi vakili Elnur Abduraimov o'zining tug'ilgan kunini nishonlamoqda.
Elnur Abduraimov 1994-yil 10-iyunda Toshkent viloyatida tug'ilgan. Jahon chempionatining bronza medali sovrindori (Qatar, 2015 yil) - 60 kg vazn toifasida. Shuningdek, Abduraimov Osiyo chempionatining oltin va bronza medali sovrindori. Bugungi kunga qadar 7 janglarini professional ringda o'tkazdi va ularning barchasida g'alaba qozondi. 2020 yil Osiyo-Okeaniya qit'alari uchun litsenziyaga ega chempionatda Elnur Abduraimov oltin medalni qo'lga kiritdi va Tokio-2020 litsenziyasini qo'lga kiritdi.
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi Elnur Abduraimovni tug'ilgan kuni bilan tabriklaydi, sihat-salomatlik va muvaffaqiyatlar tilaydi.

Congratulations to Elnur Abduraimov!
Today, the representative of the national boxing team of Uzbekistan Elnur Abduraimov celebrates his birthday.
Elnur Abduraimov was born on June 10, 1994 in the Tashkent region. Bronze medalist of the World Championship (Qatar, 2015) in the weight category -60 kg. Also, Abduraimov is a gold and bronze medalist of the Asian Championship. To date, he has held 7 fights in the professional ring and won all of them. At the license championship for the continents of Asia-Oceania in 2020, Elnur Abduraimov became a gold medalist and won a license for Tokyo 2020.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Elnur Abduraimov on his birthday, wishes him health and success.