Elnur Abduraimovni tabriklaymiz!
Bugun boks bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi vakili Elnur Abduraimov o'zining tug'ilgan kunini nishonlamoqda.
Elnur Abduraimov 1994-yil 10-iyunda Toshkent viloyatida tug'ilgan. Jahon chempionatining bronza medali sovrindori (Qatar, 2015 yil) - 60 kg vazn toifasida. Shuningdek, Abduraimov Osiyo chempionatining oltin va bronza medali sovrindori. Bugungi kunga qadar 7 janglarini professional ringda o'tkazdi va ularning barchasida g'alaba qozondi. 2020 yil Osiyo-Okeaniya qit'alari uchun litsenziyaga ega chempionatda Elnur Abduraimov oltin medalni qo'lga kiritdi va Tokio-2020 litsenziyasini qo'lga kiritdi.
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi Elnur Abduraimovni tug'ilgan kuni bilan tabriklaydi, sihat-salomatlik va muvaffaqiyatlar tilaydi.

Поздравляем Элнура Абдураимова!
Элнур Абдураимов родился 10 июня 1994 года в Ташкентской области. Бронзовый призёр чемпионата мира (Катар, 2015 год) в весовой категории -60 кг. Также, Абдураимов является золотым и бронзовым призёром чемпионата Азии. До настоящего времени провёл 7 боев в профессиональном ринге и во всех них одержал победу. На лицензионном чемпионате для континентов Азии-Океании 2020 года Элнур Абдураимов стал золотым призёром и завоевал лицензию на Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Элнура Абдураимова с Днём рождения, желает ему здоровья и успехов.