Kurashchilarimiz Polsha ochiq chempionatini ikkita medal bilan boshlashdi
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda Polshada sport kurashlari bo‘yicha xalqaro musobaqa bo‘lib o‘tmoqda. Musobaqaning birinchi kunida terma jamoamiz vakillari 2 ta medal qo‘lga kiritishdi.
-79 kg vazn toifasida kurashgan Rashid Qurbonov chorak va yarim finallarda Polsha hamda Litva vakillariga hech qanday imkoniyat qoldirmay raqiblarini 10:0 hisobida mag‘lub etdi. Slovakiyalik Axsarbek Gulayevga qarshi kechgan final bellashuvida 2:2 hisobi qayd etildi. Unda so‘nggi ballni slovakiyalik kurashchi qo‘lga kiritgani uchun g‘alaba Gulayev tomonda bo‘ldi va Qurbonov turnirni kumush medali bilan yakunladi.
Shuningdek, Mahmud Shavkatov -57 kg vazn toifasida bronza medali bilan taqdirlandi. Bugun bo‘lib o‘tadigan bellashuvlarda ham bir qator vazn toifalarida erkin kurashchilarimiz bahs olib borishadi.

Наши борцы завоевали 2 медали на чемпионате в Польше
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время в Польше проходит международный турнир по спортивной борьбе. В первый же день соревнований нашим борцам удалось завоевать 2 медали.
Рашид Курбанов (-79 кг) в четвертьфинале и полуфинале не оставил никаких шансов представителям Польши и Литвы, одержав победу со счётом 10:0. В финале Курбанов провёл бой против Ахсарбека Гулаева. Основное время боя завершилось со счётом 2:2. Так как, последнее очко завоевал Гулаев, он стал золотым призёром. А наш борец удостоился серебра.
Также, ещё один председатель Узбекистана Махмуд Шавкатов (-57 кг) завоевал бронзу. В рамках сегодняшнего дня чемпионата пройдут выступления наших вольников в нескольких весовых категориях.