Kurashchilarimiz Polsha ochiq chempionatini ikkita medal bilan boshlashdi
Xabar berganimizdek, ayni kunlarda Polshada sport kurashlari bo‘yicha xalqaro musobaqa bo‘lib o‘tmoqda. Musobaqaning birinchi kunida terma jamoamiz vakillari 2 ta medal qo‘lga kiritishdi.
-79 kg vazn toifasida kurashgan Rashid Qurbonov chorak va yarim finallarda Polsha hamda Litva vakillariga hech qanday imkoniyat qoldirmay raqiblarini 10:0 hisobida mag‘lub etdi. Slovakiyalik Axsarbek Gulayevga qarshi kechgan final bellashuvida 2:2 hisobi qayd etildi. Unda so‘nggi ballni slovakiyalik kurashchi qo‘lga kiritgani uchun g‘alaba Gulayev tomonda bo‘ldi va Qurbonov turnirni kumush medali bilan yakunladi.
Shuningdek, Mahmud Shavkatov -57 kg vazn toifasida bronza medali bilan taqdirlandi. Bugun bo‘lib o‘tadigan bellashuvlarda ham bir qator vazn toifalarida erkin kurashchilarimiz bahs olib borishadi.

Our wrestlers won 2 medals at the championship in Poland
As we reported earlier, an international wrestling tournament is currently being held in Poland. On the first day of the competition, our wrestlers managed to win 2 medals.
Rashid Kurbanov (-79 kg) in the quarterfinals and semifinals did not leave any chances to the representatives of Poland and Lithuania, winning with a score of 10:0. In the final, Kurbanov fought against Akhsarbek Gulaev. The main time of the fight ended with a score of 2:2. Since Gulaev won the last point, he became the gold medalist. And our wrestler was awarded silver.
Also, one more chairman of Uzbekistan, Mahmud Shavkatov (-57 kg), won bronze. As part of today's championship, our wrestlers will perform in several weight categories.