Shahrullo Mahmudov Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga tayyorlanayotgan yengil atletikachilarimizning rejalari bilan tanishdi
Yengil atletika olamida qishki mavsum yakunlanib, sportchilar yoz oylarida oʻtadigan musobaqalarga tayyorgarlik koʻrishni boshlash arafasida. Sport vaziri oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov yengil atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari bilan uchrashib, ularning Parij-2024 Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarligini muhokama qildi.
Yigʻilishda Andrey Abduvaliyev boshchiligidagi mamlakat yengil atletika federatsiyasi mutasaddilari, terma jamoa murabbiylar shtabi va sportchilar ishtirok etishdi. Bosh murabbiy Goʻzal Hubbiyeva Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarlik olib borayotgan har bir sportchimizning individual rejalari haqida toʻxtalib, qay tartibda Olimpiada yoʻllanmasini qoʻlga kiritishi kutilayotgani haqida maʼlumot berdi.
Oʻz navbatida Shahrullo Sharipovich davlatimiz atletlarimizning tayyorgarligini qoʻllab-quvvatlab kelayotgani, bundan keyin ham barcha sharoitlar yaratib berilishini bildirdi. Rejaga koʻra, 10-mart kuni terma jamoa Turkiyaning Belek shahriga oʻquv-mashgʻulot yigʻiniga yoʻl oladi. Mazkur yigʻin yozgi mavsum oldidan tayyorgarlikning muhim bosqichi vazifasini oʻtab beradi.

Шахрулло Махмудов ознакомился с подготовкой отечественных легкоатлетов на Олимпийские игры Париж-2024
В мире лёгкой атлетики завершился зимний сезон и спортсмены начинают активную подготовку к соревнованиям, которые пройдут летом. Заместитель Министра спорта Республики Узбекистан Шахрулло Махмудов провел встречу с представителями отечественной сборной по лёгкой атлетике и обсудил подготовку к летним Олимпийским играм Париж-2024.
На встрече присутствовали ответственные лица федерации лёгкой атлетики страны во главе с Андреем Абдувалиевым, тренеры и спортсмены сборной. Главный тренер команды Гузаль Хуббиева поочередно отметила индивидуальные планы каждого спортсмена и их подготовку на Олимпийские игры, а также, проинформировала о том, в каком порядке ожидается завоевать лицензии на Париж-2024.
В свою очередь Шахрулло Шарипович выразил, что государство полностью поддерживает атлетов и для их подготовки будут созданы все необходимые условия. По плану, 10 марта представители сборной отправятся в турецкий город Белек, где проведут учебно-тренировочные сборы. Эти УТС послужат важным этапом подготовки перед летним сезоном.