Dinoraxon Mamadibragimovani tabriklaymiz
Dinoraxon Mamadibragimova 1997-yil 8-iyun kuni Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. 2017-yil Janubiy Koreyaning Muju shahrida o‘tkazilgan jahon chempionatida -53 kg vazn toifasining bronza medali sohibi bo‘ldi. Mamadibragimova hozircha jahon chempionatida sovrindor bo‘lgan yagona taekvondochi qizimiz bo‘lib turibdi. 2019-yil Butunjahon harbiylar o‘yinlarida finalgacha yetib borgan. Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindori.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Dinoraxon Mamadibragimovani bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Congratulations to Dinorakhon Mamadibragimova!
Today, the representative of the Uzbekistan national taekwondo team WT Dinorakhon Mamadibragimova celebrates her birthday.
Dinorakhon Mamadibragimova was born on June 8, 1997 in the Ferghana region. Bronze medalist of the 2017 World Championship in South Korea in the weight category -53 kilograms. The only Uzbek taekwondo player who managed to become a prize-winner at the World Cup. Finalist of the 2019 World War Games. Winner of the State Prize "Zulfiya".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athlete on her birthday, wishes her health and well-being.