Dinoraxon Mamadibragimovani tabriklaymiz
Dinoraxon Mamadibragimova 1997-yil 8-iyun kuni Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. 2017-yil Janubiy Koreyaning Muju shahrida o‘tkazilgan jahon chempionatida -53 kg vazn toifasining bronza medali sohibi bo‘ldi. Mamadibragimova hozircha jahon chempionatida sovrindor bo‘lgan yagona taekvondochi qizimiz bo‘lib turibdi. 2019-yil Butunjahon harbiylar o‘yinlarida finalgacha yetib borgan. Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindori.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Dinoraxon Mamadibragimovani bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Динорахон Мамадибрагимову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по таэквондо WT Динорахон Мамадибрагимова празднует свой День рождения.
Динорахон Мамадибрагимова родилась 8 июня 1997 года в Ферганской области. Бронзовый призёр чемпионата мира 2017 года в Южной Корее в весовой категории -53 килограмм. Единственная узбекская таэквондистка, которой удалось стать призёром на ЧМ. Финалист Всемирных военных игр 2019 года. Лауреат Государственной премии «Зульфия».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменку с Днём рождения, желает ей здоровья и благополучия.