Sport gimnastikasi bo‘yicha Jahon kubogining ikki bosqichi ortda qoldi. Xabar berganimizdek, 4 bosqich yakuniga ko‘ra, har bir yo‘nalishda Parij-2024 Olimpiya o‘yinlarining yo‘llanmalari o‘ynaladi.
Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi hamda Xalqaro gimnastika federatsiyasi o‘tgan bosqichlardan so‘ng litsenzion reyting peshqadamlarini e’lon qildi. Quvonarlisi, Germaniyada o‘tgan bahslarda parallel brusdagi mashqda bronza medalini qo‘lga kiritgan hamyurtimiz Rasuljon Abdurahimov ushbu yo’nalishda yetakchiga aylandi. Sportchimizga qolgan ikki bosqichda ham omad va zafarlar tilab qolamiz. Parij sari olg‘a, Rasuljon!

29 Февраля 2024 1907
Расулжон Абдурахимов расположился на первой позиции Олимпийского рейтинга по итогам 2 этапов Кубка мира
Завершились два этапа Кубка мира по спортивной гимнастике. Как ранее сообщалось, по итогам всех 4-этапов будут разыграны лицензии на Олимпийские игры Париж-2024.
После окончания 2 турниров Международный Олимпийский комитет и Международная федерация гимнастики объявили имена атлетов, которые возглавили лицензионный рейтинг. Приятно отметить, что после завершения соревнований в Котбусе (Германия) наш соотечественник Расулжон Абдурахимов располагается на первой позиции турнирной таблицы в упражнениях на параллельных брусьях. Напомним, что в рамках немецкого старта наш атлет удостоился бронзовой медали. Желаем Абдурахимову успехов и в остальных двух этапах Кубка мира.