Tanzila Narbayeva Jizzaxda yosh velosportchilar bilan uchrashdi
Jizzax viloyatiga xizmat safarida bo‘lgan O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisi, mamlakat velosport federatsiyasi rahbari Tanzila Narbayeva viloyat hokimi Ergash Saliyev hamrohligida Jizzax Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markaziga tashrif buyurdi. Markazda velosport bilan shug‘ullanuvchi yosh o‘quvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Tanzila Kamalovna yosh sportchilar bilan ko‘rishib, ular uchun yaratilgan sharoitlar, o‘qish jarayonlari haqida samimiy suhbatlashdi. Ularning mashg‘ulotlardagi xavfsizligini taʼminlash, qolaversa, federatsiya viloyat bo‘limining moddiy-texnik bazasini yana-da mustahkamlash maqsadida bir dona “Damas” avtomobili, shuningdek, 10 dona trek velosipedlarini sotib olish uchun 200 million so‘m taqdim qildi. Shubhasiz, bu jizzaxlik yosh velosportchilarning ishtiyoqini yana-da kuchaytirdi.
Federatsiya raisi safar davomida velosport bo‘yicha O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi aʼzosi, jizzaxlik Nozima Egamberdiyeva bilan alohida uchrashdi. Unga so‘nggi musobaqalarda yaxshi natijalar qayd etgani uchun 50 million so‘m miqdorida pul mukofotini topshirdi.

27 Февраля 2024 2440
Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, глава Федерации велоспорта страны Танзила Нарбаева в рамках рабочего визита в Джизакскую область посетила Центр подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта региона. Её сопровождал хоким области Эргаш Салиев. В Центре была организована встреча с юными учащимися, занимающимися велоспортом.
Танзила Камаловна провела беседу с юными спортсменами о созданных для них условиях, процессах обучения. Для обеспечения их безопасности на тренировках, кроме того, в целях дальнейшего укрепления материально-технической базы регионального отделения Федерации был предоставлен автомобиль марки "Damas", а также 200 миллионов сумов на покупку 10 трековых велосипедов. Несомненно, это станет ещё большей мотивацией для молодых джизакских велоспортсменов.
В ходе поездки председатель Федерации встретилась с представителем молодёжной сборной Узбекистана по велоспорту Нозимой Эгамбердиевой из Джизака. Танзила Нарбаева вручила ей денежный приз в размере 50 миллионов сумов за хорошие результаты на последних соревнованиях.