Yozgi ta’til sport bilan yanada maroqli
MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov Qo‘mitaning viloyatlardagi vakillari bilan navbatdagi onlayn yig‘ilishini o‘tkazdi. ZOOM platformasida o‘tgan tadbirda yoshlar orasida ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish bo‘yicha bir qator masalalar ko‘rib chiqildi.
Kun tartibida Respublika bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy musobaqasining may oyi yakuni va iyun oyi rejalari, yoshlarning yozgi ta’til vaqtlarida ular uchun turli sport musobaqalarini tashkil etish, “Yangi O‘zbekiston yoshlari, birlashaylik” shiori ostida Yoshlar oyligini o‘tkazish masalalari joy oldi.
Yig‘ilishda asosiy masala Yoshlar oyligi doirasida (iyun oyi) amalga oshiriladigan “Sport va yoshlar loyihasi”, “Yosh shaxmatchi”, “Yoshlar velomarafoni” sport tadbirlarini ko‘tarinki ruhda o‘tkazish, bu orqali yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi. Suhbat davomida har bir hududning mazkur tadbirlarni o‘tkazish bo‘yicha imkoniyati, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan muammolari o‘rganilib, bir qator masalalar hal qilindi.

Summer holidays are a great time for sports
The first deputy chairman of the NOC of Uzbekistan Ravshan Irmatov held an online meeting with representatives of the Committee in the regions. During the event, which was held on the ZOOM platform, issues related to strengthening the promotion of mass sports among young people were discussed.
The agenda included such important areas as summing up the results for the month of May of the Republican competition " Love sports, live with sports!", plans for holding this mass event for June, organizing various sports competitions for young people during the summer holidays, as well as holding a youth month under the slogan "Youth of the New Uzbekistan, let's unite!".
The main topic of the meeting was the holding of sports events "Project Sport and Youth", "Young Chess Player", "Youth Cycling Marathon", which will be organized within the framework of the Youth Month (June). During the meeting, the possibilities of each region for holding these events were studied, possible problems were considered and several issues in this direction were resolved.