Maʼlum qilganimizdek, 2-3-fevral kunlari Toshkentda Devis kubogi jahon saralash bosqichining birinchi raundidan oʻrin olgan Oʻzbekiston – Polsha terma jamoalari oʻrtasidagi bahs boʻlib oʻtadi. Bugun bellashuvlar oldidan qurʼa tashlash marosimi va matbuot anjumani oʻtkazildi.
Tadbirda Oʻzbekiston tennis federatsiyasi Bosh kotibi Iroda Toʻlaganova va federatsiya raisi oʻrinbosari Azizbek Xadjayev, oʻyin referisi Tom Kinlox, Polsha tennis federatsiyasi masʼullari va OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Qayd etish joiz, boʻlajak bahslarga “Humo arena” mezbonlik qiladi. Jamoamiz sardori Denis Istomin oʻyin oldidan barcha yigitlar yuqori sport formasida ekani, bunday ajoyib atmosferada oʻynash tennischilarga boshqacha zavq berishini taʼkidladi.

Известны имена соперников наших представителей на кубке Дэвиса
Как ранее нами сообщалось, 2-3 февраля в рамках мирового квалификационного этапа кубка Дэвиса сборная Узбекистана по теннису сыграет против Польши. Сегодня перед матчами состоялась пресс-конференция и церемония жеребьёвки.
В мероприятии присутствовали Генеральный секретарь федерации тенниса Узбекистана Ирода Туляганова, заместитель председателя федерации Азизбек Хаджаев, главный рефери матча Том Кинлох, представители федерации тенниса Польши, а также, СМИ.
Следует отметить, что матчи пройдут в столичном комплексе "Хумо арена". Капитан команды Денис Истомин во время пресс-конференции отметил, что все наши теннисисты готовы к предстоящему матчу и находятся в пике спортивной формы.