MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatovni tabriklaymiz!
Bugun MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sherzod Rixsibayevich Tashmatov 1979-yil 5-iyun kuni tug‘ilgan. Umrining asosiy qismini o‘zbek sportini rivojlantirishga bag‘ishlagan professional sport menejeri faoliyati davomida O‘zbekiston muaytay va boks federatsiyalarida muvaffaqiyatli ishlagan. Ayniqsa, o‘zbek bokschilarining Rio-2016 Olimpiya o‘yinlaridagi zafarli ishtirokida bu insonning xizmati beqiyos. Sherzod Tashmatov, shuningdek, Osiyo boks Konfederatsiyasi vitse-prezidenti, tashkilot Ijroiya qo‘mitasi aʼzosi sifatida ham faoliyat ko‘rsatgan. 2016-yil bokschilarimizning Rio-2016 Olimpiadasidagi muvaffaqiyatidan so‘ng hukumatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” ordeni bilan taqdirlangan.
2019 yil MOQ raisi o‘rinbosari etib saylandi. Tokio Olimpiadasiga tayyorgarlik ko‘rish jarayonida Tezkor shtab rahbari sifatida nafaqat taekvondo, balki butun delegatsiyamiz faoliyati Sherzod Tashmatovga ishonib topshirildi. Sherzod Rixsibayevich rahbarligida taekvondochilarimiz ilk bor Olimpiya o‘yinlariga 4 ta yo‘llanma qo‘lga kiritishdi.
O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi Sherzod Tashmatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Congratulations to the Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov!
Today, Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the WT Taekwondo Association of Uzbekistan Sherzod Tashmatov celebrates his birthday.
Sherzod Rikhsibaevich Tashmatov was born on June 5, 1979. He devoted most of his life to the development of Uzbek sports and as a professional sports manager successfully headed the Muay Thai Federation and the Boxing Federation of Uzbekistan. Especially, his merits in the success of Uzbek boxers at the Rio 2016 Olympics are great. In the same year, he was awarded the Order of "Mehnat Shukhrati". Sherzod Tashmatov, also worked as the vice-president of the Asian Boxing Confederation and a member of the executive committee of the organization.
In 2019, he was elected deputy chairman of the NOC of Uzbekistan. During the preparation for the Tokyo Olympics, Sherzod Tashmatov, as the head of the Operational Headquarters, was entrusted not only with the activities of the Taekwondo Association, but also with the entire delegation of Uzbekistan. It was during his leadership that, for the first time in the history of our country, four taekwondo athletes won licenses for Tokyo 2020.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Sherzod Tashmatov, wishes him good health, success and prosperity.