Kamonchilarimiz Samarqandda yangi mavsumga tayyorlanishmoqda
Oʻzbekiston delegatsiyasi Parij-2024 Olimpiya oʻyinlarida kamondan otish dasturida ilk bor ishtirok etadi. Ayni paytda litsenziat Ziyodaxon Abdusattorova va uning jamoadoshlari Samarqand shahrida oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini olib borishmoqda.
Rejaga koʻra, 4-yanvarda boshlangan yigʻinning dastlabki bosqichi 28-yanvarga qadar davom etadi. Shundan soʻng sportchilarimiz Samarqandning oʻzida 29-yanvardan 19-fevralgacha yigʻinning ikkinchi bosqichini olib borishadi. Atletlar mashgʻulotlarning dastlabki qismida jismoniy holatlarini yaxshilab olishgan boʻlsalar, endilikda texnik harakatlar ustida ishlashmoqda. Yigʻinlar yakunlangach terma jamoa xalqaro maydondagi ishtirokini boshlaydi.

Лучники Узбекистана готовятся к важным стартам
Делегация Узбекистана на Олимпийских играх Париж-2024 впервые выступит в программе по стрельбе из лука. В настоящее время лицензиат Зиёдахон Абдусаттарова и другие представители сборной проводят учебно-тренировочные сборы в Самарканде.
По плану, первый этап сборов стартовал 4 января и продлится до 28 января. Затем, с 29 января по 19 февраля спортсмены проведут второй этап УТС. В начальном этапе сборов, тренировки были направлены на улучшение физической подготовки, теперь же, лучники работают над совершенствованием техники. По окончанию УТС, спортсмены начнут принимать участие на международных соревнованиях.