8-10 iyun kunlari poytaxtimiz badiiy gimnastika bo‘yicha Osiyo chempionatiga mezbonlik qiladi. Ushbu musobaqa Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma berishi bilan yana-da ahamiyatli. Bugun Milliy matbuot markazida musobaqaga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Unda MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov, O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi raisi vazifasini bajaruvchi Ruslan Mustayev va OAV xodimlari ishtirok etishdi. Mutasaddilar anjuman avvalida musobaqaga olib borilayotgan tayyorgarlik, sportchilarimizning holati haqida gapirishdi. Shundan so‘ng OAV vakillari o‘zlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilishdi. Anjumanning to‘liq qismini ushbu videoda tomosha qilishingiz mumkin:

Preparations for the Asian Championship are in full swing
On June 8-10, Tashkent will host the Asian Rhythmic Gymnastics Championship. It is noteworthy that licenses for the Tokyo 2020 Olympics will be played in this competition. Today, a press conference dedicated to the championship of the continent was held at the National Press Center.
The event was attended by the first deputy chairman of the NOC of Uzbekistan Ravshan Irmatov, Acting Deputy of the Gymnastics Federation of Uzbekistan Ruslan Mustayev and media staff. At the beginning of the conference, the officials told about the preparation for the competition and the condition of our athletes. You can watch the full part of the conference in this video: