8-10 iyun kunlari poytaxtimiz badiiy gimnastika bo‘yicha Osiyo chempionatiga mezbonlik qiladi. Ushbu musobaqa Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma berishi bilan yana-da ahamiyatli. Bugun Milliy matbuot markazida musobaqaga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
Unda MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov, O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi raisi vazifasini bajaruvchi Ruslan Mustayev va OAV xodimlari ishtirok etishdi. Mutasaddilar anjuman avvalida musobaqaga olib borilayotgan tayyorgarlik, sportchilarimizning holati haqida gapirishdi. Shundan so‘ng OAV vakillari o‘zlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilishdi. Anjumanning to‘liq qismini ushbu videoda tomosha qilishingiz mumkin:

Подготовка к чемпионату Азии идёт полным ходом
8-10 июня Ташкент примет чемпионат Азии по художественной гимнастике. Примечательно, что в этом соревновании будут разыгрываться лицензии на Олимпиаду Токио-2020. Сегодня в Национальном пресс-центре состоялась пресс-конференция посвященная первенству континента.
В мероприятии принимали участие первый заместитель председателя НОК Узбекистана Равшан Ирматов, и.о. заместителя федерации гимнастики Узбекистана Руслан Мустаев и сотрудники СМИ. В начале конференции официальные лица рассказали о подготовке к соревнованиям и о состоянии наших спортсменов. Полную часть конференции вы можете посмотреть в этом видео: