Og‘ir atletikachilarimiz Bokuda tayyorgarlikni davom ettirishmoqda
Ogʻir atletika boʻyicha Oʻzbekiston erkaklar terma jamoasi kelasi oy Toshkentda oʻtadigan Osiyo chempionatiga puxta tayyorgarlik koʻrish maqsadida Ozarbayjonga joʻnab ketgani haqida maʼlum qilgan edik. Hamyurtlarimiz Boku shahrida musobaqadan avval soʻnggi oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib borishmoqda.
Bosh murabbiy Bahrom Mendiboyevning soʻzlariga koʻra, sportchilar maxsus texnik harakatlar ustida ishlashmoqda. Mashgʻulotlarda ozarbayjonlik sportchilar ham ishtirok etyapti. Atletlarimiz Osiyo chempionatining dasturiga qarab 31-yanvar (yengil vazn toifasidagilar) va 4-fevral (ogʻir vazn toifasidagilar) kunlari Toshkentga qaytib kelishadi. Maʼlumot uchun, qitʼa birinchiligi 2-10-fevral kunlari oʻtkaziladi.

Тяжелоатлеты Узбекистана продолжают тренировки в Баку
Ранее сообщалось, что с целью подготовки к предстоящему чемпионату Азии по тяжёлой атлетике, который пройдёт в Ташкенте в следующем месяце, мужская сборная Узбекистана отбыла в Азербайджан. В настоящее время, наши представители проводят заключительный этап тренировок в Баку.
Как отмечает главный тренер Бахром Мендибоев, узбекские тяжелоатлеты работают над улучшением технической подготовки. На тренировках также присутствуют и азербайджанские спортсмены. В зависимости от время выступлений на чемпионате Азии, наши представители вернутся в Ташкент 31 января и 4 февраля. Для сведения, первенство континента пройдёт 2-10 февраля.