Kanvon-2024 oʻsmirlar Olimpiadasida qatnashadigan sportchilarimiz Janubiy Koreyaga joʻnab ketishdi
Xabar berganimizdek, Oʻzbekiston delegatsiyasi Kanvon-2024 IV qishki oʻsmirlar Olimpiadasida ishtirok etadi. Kecha tunda musobaqada qatnashadigan sportchi va murabbiylarimiz Janubiy Koreyaga yoʻl olishdi.
Rejaga koʻra, hamyurtlarimiz bugundan mezbonlar taklifiga binoan “Dream Program 2024” loyihasida ishtirok etadilar. Mazkur loyiha sportchilarimizga mahalliy iqlimga moslashish barobarida musobaqaga munosib tayyorgarlik koʻrishlari uchun yordam beradi.
Eslatib oʻtamiz, Kanvon-2024 doirasida Rauan Raimqulov hamda Sabina Rejepova togʻ changʻisi bahslarida yurtimiz sharafini himoya qilishadi. Samandar Asanov esa zaxira sportchisi sifatida shugʻullanishda davom etadi.

Делегация Узбекистана отбыла в Южную Корею для участия на зимней Олимпиаде
Как нами сообщалось, делегация Узбекистана примет участие на IV зимней юношеской Олимпиаде Канвон-2024. Вчера ночью спортсмены и тренеры Узбекистана уже отбыли в Южную Корею.
Сегодня, согласно предложению Кореи, наши соотечественники начнут свои тренировки по проекту “Dream Program 2024”. Этот проект поможет узбекским атлетам адаптироваться к местному климату и подготовиться к Олимпийским играм.
Напоминаем, честь Узбекистана в Канвон-2024 будут защищать Рауан Раимкулов и Сабина Реджепова (горнолыжный спорт). А Самандар Асанов продолжит тренировки в качестве резервного спортсмена.