Oʻzbekiston MOQ Osiyo oʻyinlarini yoritish boʻyicha oʻz tajribasi bilan Lozannada oʻrtoqlashdi
Shveytsariyaning Lozanna shahrida “Raqamli aloqa va ijtimoiy tarmoqlar” mavzusida 3-mintaqaviy seminar boʻlib oʻtdi. Tadbirda 15 dan ortiq mamlakat vakillari ishtirok etishdi. Qayd etish joiz, unda qatnashish uchun Oʻzbekiston MOQ vakillari ham taklif etildi.
Tadbir Milliy Olimpiya qoʻmitalari assotsiatsiyasi (MOQA) va Olimpiya birdamligi loyihasi asosida tashkil qilinib, MOQA bosh ofisida oʻtkazildi. Seminarda ijtimoiy tarmoqning bugungi kunda tutgan oʻrni, uni yuritishda sunʼiy intellektdan foydalanish masalasini joriy etish kabi mavzular muhokama qilindi. Unda Oʻzbekiston MOQ nomidan qatnashgan Xalqaro aloqalar departameti yetakchi mutaxassisi Humoyun Ibragimov “Oʻzbekiston delegatsiyasining Xanchjou-2022 yozgi Osiyo oʻyinlaridagi ishtirokini yoritish” mavzusida taqdimot qildi. Ahamiyatlisi, mazkur yoʻnalishdagi tajriba bilan oʻrtoqlashish uchun Osiyo mintaqasidan faqatgina Oʻzbekiston va Iordaniya vakillari taklif etilgan.
Milan-Kortina-2026 qishki Olimpiya oʻyinlari tashkiliy qoʻmitasining marketing va media sohasidagi pozitsiyasi mavzusida qilingan taqdimot koʻpchilikning eʼtiborida boʻldi. Tadbir davomida mutaxassislar oʻz tajribalari bilan baham koʻrib, malakalarini yanada oshirishdi.

20 Декабря 2023 1906
В Лозанне (Швейцария) состоялся 3-й региональный семинар на тему: "Цифровые коммуникации и социальные сети". В мероприятии участвовали более 15 представителей с разных стран мира. Следует отметить, что для участия в семинаре были приглашены и представители НОК Узбекистана.
Мероприятие было организовано при поддержке Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов (АНОК) и Олимпийской солидарности и проходило в головном офисе АНОК. В ходе семинара обсуждались вопросы ведения социальной сети в соответствии с сегодняшними тенденциями, рассматривалось внедрение искусственного интеллекта. Примечательно, что от имени НОК Узбекистана выступил ведущий специалист департамента Международных отношений Хумоюн Ибрагимов и провёл презентацию на тему: "Освещение участия делегации Узбекистана на летних Азиатских играх Ханчжоу-2022". Важно отметить, что из Азиатского континента были приглашены только представители Узбекистана и Иордании, чтобы поделиться опытом в данном направлении.
Также, в ходе мероприятия с презентацией выступили и члены организационного комитета зимних Олимпийских игр Милан-Кортина-2026, которые подробно рассказали о своей позиции в направлении маркетинга и медиа.