Shu kunlarda Gevin Feng boshchiligidagi Xitoyning “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” kompaniyasining rahbariyati poytaxtimizda mehmon boʻlib turibdi. Bugun Yoshlar siyosati va sport vazirligida tashkilot mutasaddilari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi. Mehmonlarni vazir Adham Ikramov kutib oldi. Shuningdek, uchrashuvda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov ham ishtirok etdi.
Ushbu tashkilot uzoq yillardan beri madaniyat, sport va turizm sohalarida faoliyat olib boradi. Uning asosiy yoʻnalishi yirik tadbirlarning badiiy qismlarini tashkillashtirish, ssenariysini ishlab chiqish va obyektlarni zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlash hisoblanadi. Xususan, Pekin-2022 qishki Olimpiya va Xanchjou-2022 yozgi Osiyo oʻyinlari, shuningdek, boshqa koʻplab yirik sport tadbirlarining tantanali ochilish hamda yopilish marosimlari “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” tomonidan sahnalashtirilgan.
Samimiy ruhda oʻtgan uchrashuv davomida Xitoy tomoni “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo oʻyinlarining ochilish va yopilish marosimlari, musobaqalar oʻtkaziladigan obyektlarni zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlash boʻyicha oʻz takliflarini ilgari surdi. Oʻz navbatida, Adham Ikramov tantanali marosimlar millatimiz tarixi, boy madaniy merosi, uzoq asrlarga borib taqaladigan davlatchiligi va yorqin kelajagini ifodalab berishi, shuningdek, barcha muxlislarga koʻtarinki kayfiyat ulashishi muhimligini bildirdi.
Kunning ikkinchi yarmida uchrashuvning mantiqiy davomi Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi binosida oʻtdi. Unda MOQ va “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Tadbir yakunida Xitoy kompaniyasi tomonidan bildirilgan takliflar yaxshilab oʻrganib chiqilishi va har ikkala tomonni qanoatlantiradigan taqdirda hamkorlikning kelgusi qadamlari boʻyicha kelishib olindi.

18 Декабря 2023 2159
Организаторы крупных спортивных мероприятий мирового масштаба привлекаются к проектам "Ташкент-2025"
В эти дни в столице пребывает руководство Китайской компании “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” во главе Гэвина Фенга. Сегодня в Министерстве молодёжной политики и спорта состоялась встреча с ответственными лицами организации. Гостей встретил Министр молодёжной политики и спорта Узбекистана Адхам Икрамов. На встрече также присутствовал Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
Эта организация уже много лет ведёт свою деятельность в сфере культуры, спорта и туризма. Основным направлением является организация художественной части крупных мероприятий, разработка сценариев и оснащение объектов современными технологиями. В частности, церемонии открытия и закрытия зимних Олимпийских игр 2022 года в Пекине и летних Азиатских игр 2022 года в Ханчжоу, а также многие другие крупные спортивные мероприятия были проведены компанией "Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd".
В ходе встречи, которая прошла в дружеской обстановке, китайская сторона выдвинула свои предложения по проведению церемоний открытия и закрытия юношеских Азиатских игр «Ташкент-2025», а также оснащению объектов соревнований современными технологиями. В свою очередь Адхам Икрамов отметил важность церемонии, в ходе которой необходимо продемонстрировать богатую историю, культурное наследие, многовековые традиции и великое будущее нашей страны, а также, зарядить позитивной энергией и поднять настроение всем болельщикам.
Во второй половине дня состоялось продолжение встречи в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана. Во время мероприятия был подписан меморандум сотрудничества между НОК и "Zheijang Dafeng Industry Co.,Ltd".
Во конце беседы было отмечено, что предложения Китая относительно сотрудничества будут подробно рассмотрены и в случае удовлетворения требований обеих сторон, предпримутся дальнейшие шаги.