Yarim marafon dasturidagi Osiyo chempionatida Oʻzbekiston terma jamoasi 2 ta kumush medalni qoʻlga kiritdi
Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida yengil atletikaning yarim marafon yoʻnalishi boʻyicha Osiyo chempionati boʻlib oʻtdi. Quvonarlisi, unda ishtirok etgan Oʻzbekiston ayollar terma jamoasi musobaqani 2 ta kumush medal bilan yakunladi.
Yakkalik yoʻnalishida 1 soat 13 daqiqa 29 soniya natija qayd etgan Hamidova 5 yil avval oʻzi oʻrnatgan Oʻzbekiston rekordini yangilashga erishdi. Ushbu natija yurtdoshimizga kumush medalni taqdim qildi. Oltin medal Yaponiya, bronza medali esa Qirgʻiziston terma jamoasi aʼzosiga nasib etdi. Mazkur dasturda Xmelevskaya sakkizinchi, Mirakbarova oʻn yettinchi boʻlib marraga yetib kelishdi.
Shuningdek, uch nafar sportchimizning umumiy hisobdagi 3:46:08 natijasi jamoaviy dasturda kumush medallarni taqdim qildi. Ushbu yoʻnalishdi Qirgʻiziston jamoasi oltin, Hindiston esa bronza medaliga sazovor boʻldi.

На ЧА по полумарафону сборная Узбекистана завоевала 2 серебряные медали
В Дубае (ОАЭ) прошёл чемпионат Азии по лёгкой атлетике в полумарафоне. Приятно отметить, что участвовавшие в нём представительницы сборной Узбекистана удостоились наград серебряного отлива.
Хамидова, показавшая результат 1 час 13 минут 29 секунд в одиночном разряде, смогла обновить рекорд страны, установленный ею 5 лет назад. Этот результат принёс нашей соотечественнице серебряную медаль. Первое место в этом виде программы заняла японка, а третье - представительница Кыргызстана. Другие узбекские спортсменки - Хмелевская и Миракбарова финишировали на восьмом и семнадцатом месте соответсвенно.
Также в командном зачёте по сумме результат трёх наших соотечественниц составил 3:46:08. А это в свою очередь, обеспечил делегации Узбекистана в данной программе медаль серебряного отлива. Что касается первого места, то золото домой забирает сборная Кыргызстана, а Индия - бронзу.