31 Oktyabr 2023 1842
Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlaridan soʻng taekvondo WT boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi yana oʻquv-mashgʻulot yigʻinlariga qaytdi. Pavel Xan boshchiligidagi terma jamoamiz assotsiatsiya bazasida mashgʻulotlarni olib bormoqda.
Mazkur yigʻin dekabr oyida Angliyada boʻlib oʻtadigan yakuniy Gran-pri, qolaversa, Xitoy mezbonlik qiluvchi litsenzion “Katta dubulgʻa” turnirlariga tayyorgarlik vazifasini oʻtab beradi. Rejaga koʻra, undan avval hamyurtlarimiz 9-10-noyabr kunlari WT Prezidenti kubogi uchun Iordaniyada oʻtadigan G2 tasnifidagi turnirda ishtirok etishadi. Mashgʻulotlarda terma jamoaning asosiy va zaxira tarkib sportchilari qatnashmoqda.

Таэквондисты проводят учебно-тренировочный сбор
После завершения Азиатских игр Ханчжоу-2022 сборная Узбекистана по таэквондо WT возобновила тренировочный процесс. Наша команда, под руководством Павела Хана проводит учебно-тренировочные сборы на базе ассоциации.
Данные тренировки послужат основным этапом подготовки перед началом турнира Гран-при, который пройдёт в декабре в Англии, а также, лицензионного соревнования "Большого шлема" в Китае. Согласно, плану, узбекские таэквондисты также 9-10 ноября примут участие в турнире G2 за Кубок Президента WT в Иордании. В учебно-тренировочном сборе занимаются представители основного и резервного состава.