16 Oktyabr 2023 1652
Islom birdamligi sport federatsiyasi Oʻzbekiston delegatsiyasining Osiyo oʻyinlaridagi natijasini eʼtirof etdi
Xanchjou-2022 XIX yozgi Osiyo oʻyinlaridan soʻng bir qator xalqaro tashkilotlar musobaqa yakuni boʻyicha oʻz yoʻnalishlaridagi tahlillarni eʼlon qilinmoqda. Ahamiyatli tomoni, Islom birdamligi sport federatsiyasi ushbu tashkilotga aʼzo mamlakatlarning natijalarini eʼlon qildi va unda Oʻzbekiston delegatsiyasi birinchi oʻrinda eʼtirof etildi.
Shuningdek, kuchli uchlikdan Eron va Bahrayn delegatsiyalari oʻrin egallagan. Eslatib oʻtamiz, hamyurtlarimiz Osiyo oʻyinlarida 22 ta oltin, 18 ta kumush va 31 ta bronza, jami 71 ta medal jamgʻarib, medallar soni va sifati boʻyicha oʻz tarixidagi eng yaxshi natijani qayd etdi.

16 Октября 2023 1651
Спортивная федерация Исламской солидарности отметила успех Узбекистана на Азиатских играх Ханчжоу-2022
После завершения XIX летних Азиатских игр Ханчжоу-2022 многие международные организации начали публиковать результаты, относительно итогов соревнований. Спортивная федерация Исламской солидарности опубликовала итоги достижений стран-членов этой организации. Примечательно, что делегация Узбекистана возглавила этот список.
В тройку лидеров также вошли Иран и Бахрейн. Напомним, что на Азиаде в Ханчжоу наши соотечественники завоевали 22 золотые, 18 серебряных и 31 бронзовую медали, показав лучший результат в своей истории по количеству и качеству медалей.