Osiyo o’yinlarida tarix yangilandi
Xanchjou-2022 XIX yozgi Osiyo oʻyinlarining yakunlanishiga yana bir kun qoldi. Bellashuvlar yakunlanib ulgurmasidan Oʻzbekiston delegatsiyasi medallar soni va sifati boʻyicha Osiyo o’yinlari tarixidagi eng yaxshi natijasini qayd etdi. Hozirda delegatsiyamiz hisobidagi medallar 22 ta oltin, 18 ta kumush va 31 ta bronza, umumiy 71 tani tashkil etmoqda.
Shu paytgacha eng yaxshi natijamiz 2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlarida qayd etilgan edi. Unda delegatsiyamiz 20 ta oltin, 24 ta kumush va 25 ta bronza, jami 69 ta medalga sazovor boʻlgan edi. Bu safar sifat va son boʻyicha ham rekordlar yangilandi.
Barcha hamyurtlarimizni muzaffar atletlarimizning ushbu yutugʻi bilan muborakbod etamiz. Gʻalabalar bardavom boʻlsin!

До завершения XIX летних Азиатских игр Ханчжоу-2022 остаётся ещё один день
Ещё соревнования не закончились, а делегация Узбекистана обновила лучший результат по количеству и качеству завоёванных медалей в истории Азиатских игр. В настоящее время на счету делегации нашей Родины в общей сложности 71 награда (22 золотые, 18 серебряных и 31 бронзовая).
До этого времени лучший результат отечественных спортсменов был зафиксирован на Азиатских играх 2018 года в Индонезии. В них отечественная делегация завоевала 20 золотых, 24 серебряных и 25 бронзовых медалей (всего 69). На этот раз были побиты рекорды как по качеству, так и по количеству наград.
Поздравляем всех наших соотечественников с этим великим достижением! А спортсменам желаем дальнейших побед и покорения новых вершин!