Ular Tokioga borishadi: Olimpiadaning to‘rtinchi medali sari olg‘a, Olga!
“Ular Tokioga borishadi” loyihasining navbatdagi sonida velosport bo‘yicha terma jamoamizning eng tajribali vakili Olga Zabelinskaya haqida gaplashamiz.
Olga Sergeyevna Zabelinskaya 1980-yil 10-may kuni Rossiya Federatsiyasida tug‘ilgan. Trek va shosse yo‘nalishlariga ixtisoslashgan Zabelinskaya hisobida London-2012 Olimpiadasining kumush va bronza, Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarining esa bronza medallari mavjud. 2018 yildan terma jamoamiz sharafini himoya qilib kelmoqda. Bir qator Yevropa tillarida erkin muloqot qila oladi.
2019-yil sportchimiz uchun muvaffaqiyatli o‘tdi. Dastlab aprel oyida poytaxtimizda o‘tgan litsenzion Osiyo chempionatida guruh va yakkalik poygasi yo‘nalishlarida zafar quchdi.
2019-yilning o‘zida Jakartada o‘tgan trekdagi Osiyo chempionati ham vakilimiz uchun omadli kechdi. Unda Zabelinskaya turli yo‘nalishlarda 1 tadan oltin va kumush, 2 ta bronza medallarini qo‘lga kiritdi. Hamyurtimiz trek bo‘yicha jahon chempionatida ham qatnashib, to‘rtinchi natijani qayd etdi.
Osiyo chempionatida guruh poygasi yo‘nalishida qo‘lga kiritilgan g‘alaba orqali hamyurtimiz ushbu yo‘nalishda Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga yo‘llanma oldi. Hozirda 4 yillikning eng yirik musobaqasiga hozirlik ko‘rmoqda.

"They will defend the honor of the country in Tokyo": Olga Zabelinskaya on the way to the fourth Olympic medal
This time, within the framework of the project "They will defend the honor of the country in Tokyo", we will tell you about the most experienced representative of the Uzbek national cycling team, Olga Zabelinskaya.
Olga Zabelinskaya was born on May 10, 1980 in the Russian Federation. It acts in the directions of the track and highway. She has a silver and bronze medal at the London 2012 Olympics, as well as a bronze at Rio 2016. Since 2018, she has been a member of the national team of Uzbekistan. He is fluent in several European languages.
2019 was a successful year for the cyclist. At the licensed Asian Championship, which was held in April in Tashkent, she became the winner in both individual and group races.
At the Asian Track Cycling Championships (2019, Jakarta), Zabelinskaya managed to win 1 gold, 1 silver and 2 bronze in different directions. She also took part in the World Cycling Championship and won the 4th place.
Thanks to the victory at the Asian Championship in the group direction, she won the license of the Tokyo 2020 Olympics. Currently, he is actively preparing for the most important sports competition of the fourth anniversary.