23 Sentyabr 2023 2094
Yunon-rum kurashchimiz Aram Vardanyan Parij-2024 Olimpiya o’yinlari ishtirokchisiga aylandi. Sportchimiz ushbu natijaga Serbiyada o’tayotgan jahon chempionatida kuchli beshlikdan o’rin olgani orqali erishdi.
-77 kg vazn toifasida ishtirok etgan Vardanyan bronza medali uchun bahsda yaponiyalik Nao Kusakaga imkoniyatni boy berdi. So’ng Olimpiada yo’llanmasi uchun qozog’istonlik Demeu Jadirayevga
qarshi gilamga chiqdi. Ushbu bahs yurtdoshimizning g’alabasi bilan yakunlandi va Aram 4 yillikning eng nufuzli musobaqasi ishtirokchisiga aylandi.

23 Сентября 2023 2091
Узбекский борец греко-римского стиля Арам Варданян стал участником Олимпийских игр 2024 года в Париже. Такого результата он добился, завоевав бронзовую медаль на чемпионате мира в Сербии.
Варданян, выступавший в весовой категории до 77 кг, уступил японцу Нао Кусака в утешительном поединке за бронзовую медаль. Затем Арам вышел на ковёр за Олимпийскую путёвку против казахстанца Демеу Жадираева. Этот поединок закончился победой нашего соотечественника, и узбекский борец завоевал лицензию Париж-2024.