21 Sentyabr 2023 2459
Bugun Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida Xanchjou-2022 XIX Osiyo o‘yinlarida ishtirok etadigan O‘zbekiston delegatsiyasini tantanali kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov ishtirok etdi.
Tadbirni ochib bergan Abdulla Nigmatovich Osiyo o‘yinlariga tayyorgarlik yo‘lida Prezidentimiz tomonidan barcha sharoitlar yaratib berilganini taʼkidlab, sportchilarimizga omad tiladi. Shundan so‘ng O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov ham so‘z olib, sportchilarimizga faxriylar nomidan o‘zining iliq tilaklarini yo‘lladi.
Qilichbozlik bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionati sovrindori, kattalar o‘rtasida Osiyo chempioni Zaynab Dayibekova esa sportchilarimiz nomidan so‘zga chiqib, murosasiz bellashuvlarda medallar qo‘lga kiritish uchun bor kuch va shijoatlarini ishga solishini bildirdi. Tadbir yakunida Abdulla Aripov qilichbozimiz Zaynab Dayibekovaga O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘ini topshirdi.
Shuning bilan, tantanali tadbir o‘z yakuniga yetdi. Delegatsiya aʼzolari davlatimiz tomonidan ajratilgan maxsus “Dream Liner” samolyotida charter reysi bilan Xanchjou tomon yo‘l oldi.

21 Сентября 2023 2456
Сегодня в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова состоялась торжественная церемония проводов делегации Узбекистана, которая примет участие в XIX Азиатских играх Ханчжоу-2022. В мероприятии принял участие Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.
Открывая мероприятие, Абдулла Нигматович пожелал удачи отечественным спортсменам, отметив, что в ходе подготовки к Азиатским играм Президентом были созданы все необходимые условия. После этого председатель совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов также обратился с теплыми пожеланиями к атлетам от имени ветеранов.
А Зайнаб Дайибекова, призёр молодёжного первенства планеты по фехтованию, чемпионка Азии среди взрослых, выступая от имени отечественных спортсменов, отметила, что приложит все усилия, чтобы завоевать медали в бескомпромиссных соревнованиях. В завершение мероприятия Абдулла Арипов вручил Зайнаб Дайибековой Государственный флаг Республики Узбекистан.
Таким образом, мероприятие подошло к концу. Члены делегации оправились в Ханчжоу на самолете "Dream Liner" чартерным рейсом, который был выделен государством.