Ravshan Irmatov MOQ hududiy vakillari bilan yig‘ilish o‘tkazdi
MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Ravshan Irmatov ZOOM platformasi orqali Qo‘mitaning viloyatlardagi vakillari bilan navbatdagi yig‘ilishni o‘tkazdi. Unda hududlarda ommaviy sport targ‘ibotini kuchaytirish, Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rayotgan sportchilarimizning ijtimoiy holatidan xabar olish kabi mavzular muhokama qilindi.
Kun tartibidan “Sportni sev, sport bilan yasha!” Respublika ommaviy sport musobaqasining may oyi davomida olib borilayotgan tadbirlari, yoz mavsumida yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, uyushmagan yoshlarni sport bellashuvlariga jalb qilish choralarini ko‘rish, joriy yil bo‘lib o‘tadigan Tokio-2020 Olimpiya va Paralimpiya o‘yinlariga yo‘llanma qo‘lga kiritgan va litsenziya uchun kurashayotgan atletlarimizning oilasi qanchalik qo‘llab-quvvatlanayotganini o‘rganish masalalari joy olgan edi. Ravshan Irmatov uchrashuv davomida har bir viloyat vakillari bilan birma-bir mazkur masalalar bo‘yicha batafsil suhbatlashdi.
Yig‘ilish yakunida “Sportni sev, sport bilan yasha!” musobaqasining nufuzini yana-da oshirish, unga yana-da ko‘p aholi qatlamini jalb qilish, yoshlar uchun ko‘proq ommaviy sport musobaqalarini tashkil qilish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi.

Ravshan Irmatov held an online meeting with representatives of the regional divisions of the NOC
The first Deputy Chairman of the NOC Ravshan Irmatov held an online meeting with representatives of the regional divisions of the Committee. During the meeting, issues such as strengthening the promotion of mass sports in the regions were discussed, as well as constantly being interested in the social situation of athletes who are preparing for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games.
The agenda included holding events for the month of May within the framework of the Republican Sports Festival " Love Sports, Live with sports!", effectively organize leisure time for young people in the summer, attract unorganized youth to sports, study the social status and marital status of athletes who are preparing for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games. During the online meeting, Ravshan Irmatov discussed the above-mentioned issues in detail with each representative of the region.
At the end of the online meeting, appropriate instructions were given to improve the image of the sports festival "Love Sports, Live with sports!", attract even more people to these competitions and organize mass sports competitions for young people.