Akademik eshkak eshuvchilarimiz chorak finalda
Serbiya poytaxtida oʻtayotgan akademik eshkak eshish boʻyicha jahon chempionatida qatnashayotgan sportchilarimiz dastlabki saralash bosqichidan muvaffaqiyatli oʻtishdi.
Yengil vaznli sportchilar orasida Shahzod Nurmatov va Sobirjon Safaraliyev (LM2x) juftligi chorak final yoʻllanmasini qoʻlga kiritganini maʼlum qilgan edik. Ayollar oʻrtasidagi bellashuvlarda Anna Prakaten (W1x) ham oʻtish bosqichida muvaffaqiyatli ishtirok etib, medallar uchun kurashni davom ettirmoqda. Endi hamyurtlarimiz 6-sentyabr kuni yarim final uchun bahsda startga chiqishadi.

Академические гребцы Узбекистана в четвертьфинале
Узбекские спортсмены, участвующие в чемпионате мира по академической гребле, который в эти дни организован в столице Сербии, успешно прошли предварительную квалификацию.
Как мы сообщали ранее, среди спортсменов лёгкой весовой категории путёвку в четвертьфинал завоевала пара Шахзода Нурматова и Собиржона Сафаралиева (LM2x). А в женской части соревнований наша соотечественница Анна Пракатен (W1x) продолжает борьбу за медали, успешно участвуя в переходном этапе. Теперь представители сборной Узбекистана выступят в борьбе за выход в полуфинал 6 сентября.