Baydarka va kanoechilarimizdan ikki juftlik yarim finalga yo‘l oldi
Baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha jahon chempionatining ikkinchi kun bellashuvlari oʻz yakuniga yetdi. Maʼlum qilganimizdek, unda 3 yoʻnalishda yurtdoshlarimiz bahs olib bordilar.
Baydarkachilarimiz Yekaterina Shubina hamda Arina Tanatmisheva, shuningdek, kanoechilarimiz Artur Guliyev va Kamronbek Axtamov 500 metrga kechgan saralash poygalarida muvaffaqiyatli ishtirok etib, 26-avgust kuni boʻladigan yarim final bahsida startga chiqadigan boʻldilar. Afsuski, ushbu masofada yarim finalda startga chiqqan Gulbahor Fayziyeva hamda Nilufar Zokirova juftligi medallar uchun kurashdan chiqib ketdi.

24 Августа 2023 1687
Завершились соревнования второго дня чемпионата мира по гребле на байдарках и каноэ. Как мы сообщали ранее, наши соотечественники соревновались в 3 видах программы.
Отечественные байдарочницы Екатерина Шубина и Арина Танатмишева, а также каноисты Артур Гулиев и Камронбек Ахтамов успешно выступили в квалификации на 500 метров, благодаря которому они пробились в полуфинальную стадию, которая состоится 26 августа. К сожалению, на этой дистанции из борьбы за медали выбыла стартовавшая в полуфинале пара Гулбахор Файзиева и Нилуфар Зокирова.