MOQ rahbariyati baydarka va kanoechilarimizga omad tiladi
Bugun baydarka va kanoe bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi so‘nggi litsenzion turnirda ishtirok etish uchun Rossiya Federatsiyasining Barnaul shahriga jo‘nab ketdi. Jahon kubogi bosqichi bilan bir vaqtda o‘tadigan ushbu turnirda mazkur sport turi bo‘yicha Tokio-2020 Olimpiadasi uchun so‘nggi yo‘llanmalar o‘z egasini topadi. Safar oldidan MOQ rahbariyati terma jamoamiz murabbiylari bilan onlayn suhbatlashdi.
ZOOM platformasida o‘tgan uchrashuvda MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov va uning o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, terma jamoa murabbiylari Rustam Mirzadiyorov va Akbar Samedjanov ishtirok etishdi. MOQ raisi murabbiylardan ushbu masʼuliyatli musobaqa oldidan terma jamoamiz vakillarining tayyorgarligi, sportchilarimizning kayfiyati haqida so‘rar ekan, ularga faqat va faqat omad tilab qoldi.
Litsenzion turnir 20-21 may, Jahon kubogi esa 21-23 may kunlari bo‘lib o‘tadi. Reglamentga ko‘ra, litsenzion turnirda faqat birinchi o‘rinni egallagan sportchilargina Tokio-2020 litsenziyalariga ega bo‘lishadi. Jamoamiz ushbu musobaqalarga quyidagi tarkibda yo‘l oldi:
K1 200: Yekaterina Shubina
K1 200: Denis Onufriyev
K1 500: Arina Tanatmisheva
K1 1000: Shaxriyor Maxkamov
С1 200: Gulbahor Fayziyeva
С1 1000: Suxnatillo Inogamov
С2 500: Dilnoza Raxmatova va Nilufar Zokirova
Taʼkidlash joiz, Jahon kubogi allaqachon Tokio-2020 yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan Dilnoza Rahmatova hamda Nilufar Zokirova uchun Olimpiadadan avvalgi tayyorgarlik vazifasini o‘tab beradi.

The Chairman of the NOC wished good luck to our kayakers and canoeists
Today, the national team of Uzbekistan in kayaking and canoeing left for Barnaul (Russia) to participate in the last licensed tournament. This competition will be held simultaneously with the World Cup stage. According to the results of the license tournament, the names of the last holders of permits for the Tokyo 2020 Olympics will be known. Before leaving for Barnaul, the leaders of the NOC held an online meeting with the coaches of the national team.
The meeting was held on the ZOOM platform and was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his deputy Sherzod Tashmatov, coaches of the national team Rustam Mirzadierov and Akbar Samejanov. The chairman of the NOC asked about the preparation of the representatives of the national team, their mood before an important start and wished them good luck.
The licensed tournament will be held on May 20-21, and the World Cup on May 21-23. According to the regulations, only those rowers who win the first place have a chance to become holders of the Tokyo 2020 license. The names of our representatives who will take part in the licensed tournament:
K1 200: Ekaterina Shubina
K1 200: Denis Onufriev
K1 500: Arina Tanatmisheva
K1 1000: Shakhrier Makhkamov
C1 200: Gulbakhor Fayzieva
C1 1000: Sukhnatillo Inogamov
C2 500: Dilnoza Rakhmatova and Nilufar Zokova
It should be noted that the World Cup will be a kind of preparation before the start of the Olympic Games for Dilnoza Rakhmatova and Nilufar Zokova, who have long won the Tokyo 2020 licenses.