Konkur boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Bekzod Qurbonov Boborovko shahrida tashkil etilayotgan CSI 2* tasnifidagi xalqaro musobaqada ishtirok etishi haqida maʼlum qilgan edik.
Yurtdoshimiz musobaqaning birinchi kunidayoq ikki bor shohsupaga koʻtarildi. Balandligi 140 smni tashkil etgan toʻsiqlardan sakrash dasturida Qurbonov oltin medalni qoʻlga kiritdi. Mazkur yoʻnalishda unga “Santos Xipika” laqabli tulpori hamrohlik qildi. Shuningdek, “Ledi” oti bilan 130 smdagi dasturda uchinchi oʻrinni egalladi.

19 Августа 2023 1590
Как мы сообщали ранее представитель национальной сборной Узбекистана по конкуру Бекзод Курбанов примет участие в международном турнире классификации CSI 2*, который проводится в городе Боборовко.
Наш соотечественник дважды поднимался на пьедестал почета в первый же день соревнований. В программе с высотой препятствий 140 см Курбанов завоевал золотую медаль. В этом направлении его сопровождала лошадь по кличке "Сантос Хипика". Он занял третье место в программе с высотой препятствий на 130 см на лошади по кличке "Леди".