Chendu-2021: Taekvondochi qizlarimizdan kumush medal
Xitoyda davom etayotgan Butunjahon yozgi Universiada oʻyinlarida Oʻzbekiston delegatsiyasi yana bir kumush medalga sazovor boʻldi. Ushbu medalni taekvondo WT boʻyicha ayollar terma jamoasi aʼzolari keltirishdi.
Jamoaviy yoʻnalishda oʻtgan bellashuvlarda hamyurtlarimiz birinchi bosqichda AQSH, chorak finalda Xitoy Taipeyi, yarim finalda Janubiy Koreya termalarini magʻlubiyatga uchratishdi. Afsuski, xitoyliklarga qarshi kechgan final jangida omad mezbonlarga kulib boqdi va qizlarimiz kumush medal bilan taqdirlanishdi.
Shu tariqa, delegatsiyamiz hisobidagi medallar hozircha 8 ta kumush va 4 ta bronzani tashkil etmoqda.

Чэнду-2021: серебряная медаль от девушек-таэквондисток
На проходящих в Китае Всемирной летней Универсиаде делегация Узбекистана завоевала ещё одну серебряную медаль. Такой результат показали участницы женской сборной по таэквондо WT.
В командной программе наши соотечественницы на первом этапе одолели представительниц США, в четвертьфинале-Китайского Тайбэя, в полуфинале-Южной Кореи. К сожалению, в финальном поединке удача улыбнулась китаянкам, и узбекские таэквондистки завоевали серебряную медаль.
Таким образом, отечественная делегация пока к этому времени завоевала 8 серебряных и 4 бронзовых наград.