O‘zbekiston delegatsiyasi Belarusdagi MDH o‘yinlarida qatnashadi
Bugun Belarusda II MDH o‘yinlari start oladi. 14-avgustga qadar davom etadigan musobaqada Armaniston, Belarus, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Rossiya, Tojikiston, Turkmaniston, Ozarbayjon va O‘zbekistondan tashrif buyuradigan sportchilar barcha dasturlarda medallar uchun bahs olib borishadi. Belarusning 11 ta shahri bo‘ylab tashkil etiladigan ushbu sport tadbirida Osiyo, Afrika, Amerika qitʼalarining 13 ta davlati mehmon sifatida baʼzi sport turlarida qatnashadi.
Ayni paytda O‘zbekiston delegatsiyasining asosiy qismi Minsk shahriga joylashgan. Terma jamoalarimiz reja asosida o‘z musobaqalari o‘tkaziladigan shaharlarga yetib borishmoqda. Umumiy hisobda delegatsiyamiz 22 ta sport turida 300 nafardan ziyod atlet bilan ishtirok etadi.
Dasturga ko‘ra, bugun badiiy gimnastika bo‘yicha bellashuvlar bo‘lib o‘tadi. Musobaqaning tantanali ochilish marosimi 5 avgust sanasiga belgilangan. Bo‘lajak bahslarda hamyurtlarimizga omad tilaymiz!

Сегодня в Беларуси стартуют II Игры СНГ
На соревнованиях, которые продлятся до 14 августа, спортсмены из Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана, Туркменистана, Азербайджана и Узбекистана будут бороться за медали во всех видах программ. В этом спортивном мероприятии, которое пройдёт в 11 городах Беларуси, в качестве гостей примут участие 13 стран Азиатского, Африканского, Американского континентов.
В настоящее время основная часть делегации Узбекистана находится в Минске. Отечественные сборные по плану добираются до городов, где будут проводиться соревнования по их дисциплинам. В общей сложности отечественная делегация будет представлена более чем 300 атлетами в 22 видах спорта.
Сегодня будут проводиться соревнования по художественной гимнастике, а завтра состоится торжественное открытие. Пожелаем удачи нашим соотечественникам в предстоящих стартах!