-81 kg vazn toifasida oʻzbek polvonlari tengsiz
Hindistonda ogʻir atletika boʻyicha qitʼamizning eng kuchli yosh polvonlari aniqlanmoqda. Bugun kunning birinchi qismidayoq sportchilarimizning gʻalabasi sharafiga ikki bor davlatimiz madhiyasi yangradi. Har ikki chempionlik -81 kg vazn toifasida qoʻlga kiritildi.
Oʻsmirlar oʻrtasidagi bellashuvlarda ishtirok etgan Diyorbek Ermatov dast koʻtarishda 145 kg, siltab koʻtarishda 177 kg va ikki kurashda 319 kg bilan mutlaq chempionlikka erishdi. Yoshlar toifasidagi musobaqada Nursulton Esbergenov dast koʻtarishda 154 kg bilan oltin, siltab koʻtarishda 178 kg bilan kumush medalga ega chiqdi. Umumiy hisobdagi 332 kg esa unga yana bir oltin medalni taqdim qildi.

Узбекские тяжелоатлеты успешно выступили в весе до 81 кг
В Индии продолжается континентальное первенство по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. Сегодня в первой половине дня в честь наших соотечественников дважды прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан. В обоих возрастах чемпионство было выиграно в весовой категории до 81 кг.
Участвуя в юниорских соревнованиях, Диёрбек Эрматов завоевал абсолютное первенство с результатом 145 кг в рывке, 177 кг в толчке и 319 кг по сумме двух упражнений. В соревнованиях среди молодёжи Нурсултон Эсбергенов завоевал золотую медаль в толчке с результатом 154 кг и серебряную медаль в рывке (178 кг). Также он поднялся на высшую ступень пьедестала почёта по сумме двух упражнений (332 кг).