Eko-parkda “Laser Run” turniri
15 may kuni poytaxtimizda joylashgan Z.M.Bobur nomidagi eko-parkda katta ommaviy sport musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Unda 350 dan ortiq havaskor va professional sportchilar Laser Run turnirida bahs olib borishdi.
Mudofaa vazirining o‘rinbosari A.Narboyev, O‘zbekiston MOQ Bosh kotibi O.Kasimov, O‘zbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi va O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi vakillari musobaqada faxriy mehmon sifatida qatnashdilar.
Erta tongda start olgan musobaqa kun yarmigacha davom etdi. Ushbu vaqt mobaynida bir qator yosh toifalarida g‘olib va sovrindorlar aniqlab olindi. Musobaqaning taqdirlash marosimida so‘z olgan rasmiylar bu kabi musobaqalarning o‘tkazilishi yurtimizda ommaviy sport targ‘iboti yo‘lida muhim ahamiyat kasb etishi, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishda as qotishini ta’kidlashdi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi, Toshkent shahar hokimligi, MOQ, O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi mutasaddilari ishtirok etishdi.
Ushbu musobaqada ishtirokchilar yosh toifalariga qarab turli masofa va o‘q otish mashqlarida kuch sinashishdi. Ishtirokchilar orasida 5 yoshdan 9 yoshgacha bo‘lgan bolalar hamda 50 va undan yoqori yoshdagi havaskorlar g‘oliblik uchun kurashlarda ishtirok etdilar.
Ma’lumot uchun, Laser Run bu belgilangan masofaga yugurib kelgan holda lazerli to‘pponchadan o‘q otishdir. U zamonaviy beshkurash sportiga kirgan yo‘nalish hisoblanadi. Musobaqa O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi tomonidan tashkil etilib, yakunida g‘olib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

The "Laser Run" tournament was held in the capital's" Eco-park"
On May 15, a large mass sports competition "Laser Run" took place in the capital's "Eco-Park" named after Z. M. Babur, in which more than 350 amateur and professional athletes took part.
Deputy Minister of Defense A. Narboev, Secretary General of the NOC O. Narboev took part in the tournament as guests of honor.Kasymov, representatives of the National Guard of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The tournament started early in the morning and lasted until noon. During this time, the names of the winners and prize-winners became known. The officials who spoke at the award ceremony noted that holding such competitions plays an important role in promoting mass sports, as well as in organizing leisure activities for the younger generation with benefit. The event was attended by representatives of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the khokimiyat of the city of Tashkent, the NOC and the Federation of modern Pentathlon of Uzbekistan.
The youngest participants of the competition were children of the age category from 5 to 9 years, the most adults-50 years and above.
For information, Laser Run is shooting from a laser pistol, running a certain distance. This discipline is one of the directions of modern pentathlon. The competition was organized by the Modern Pentathlon Federation of Uzbekistan and at the end the winners and prize-winners were awarded with diplomas and memorable gifts from the organizers.