Eko-parkda “Laser Run” turniri
15 may kuni poytaxtimizda joylashgan Z.M.Bobur nomidagi eko-parkda katta ommaviy sport musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Unda 350 dan ortiq havaskor va professional sportchilar Laser Run turnirida bahs olib borishdi.
Mudofaa vazirining o‘rinbosari A.Narboyev, O‘zbekiston MOQ Bosh kotibi O.Kasimov, O‘zbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi va O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi vakillari musobaqada faxriy mehmon sifatida qatnashdilar.
Erta tongda start olgan musobaqa kun yarmigacha davom etdi. Ushbu vaqt mobaynida bir qator yosh toifalarida g‘olib va sovrindorlar aniqlab olindi. Musobaqaning taqdirlash marosimida so‘z olgan rasmiylar bu kabi musobaqalarning o‘tkazilishi yurtimizda ommaviy sport targ‘iboti yo‘lida muhim ahamiyat kasb etishi, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishda as qotishini ta’kidlashdi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Milliy Gvardiyasi, Toshkent shahar hokimligi, MOQ, O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi mutasaddilari ishtirok etishdi.
Ushbu musobaqada ishtirokchilar yosh toifalariga qarab turli masofa va o‘q otish mashqlarida kuch sinashishdi. Ishtirokchilar orasida 5 yoshdan 9 yoshgacha bo‘lgan bolalar hamda 50 va undan yoqori yoshdagi havaskorlar g‘oliblik uchun kurashlarda ishtirok etdilar.
Ma’lumot uchun, Laser Run bu belgilangan masofaga yugurib kelgan holda lazerli to‘pponchadan o‘q otishdir. U zamonaviy beshkurash sportiga kirgan yo‘nalish hisoblanadi. Musobaqa O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi tomonidan tashkil etilib, yakunida g‘olib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

В столичном «Эко-парке» прошёл турнир » Laser Run»
15 мая в столичном «Эко-парке» имени З.М.Бабура состоялось большое массовое спортивное соревнование «Laser Run», в котором приняли участие более 350 любителей и профессиональных спортсменов.
В качестве почётных гостей на турнире принимали участие заместитель Министра обороны А.Нарбоев, Генеральный секретарь НОК О.Касымов, представители Национальной Гвардии Республики Узбекистан и Министерства внутренних дел Республики Узбекистан.
Турнир стартовал рано утром и продолжался до полудня. За это время стали известны имена победителей и призёров. Выступавшие официальные лица в церемонии награждения отметили, что проведение таких соревнований играет важную роль в пропаганде массового спорта, а также, в организации досуга молодого поколения с пользой. В мероприятии приняли участие представители Национальной Гвардии Республики Узбекистан, хокимията города Ташкента, НОК и федерации современного пятиборья Узбекистана.
Самыми молодыми участниками соревнования стали дети возрастной категории от 5 до 9 лет, самым взрослыми — 50 лет и выше.
Для информации, Laser Run — это стрельба из лазерного пистолета, пробежав определенную дистанцию. Эта дисциплина является одним из направлений современного пятиборья. Соревнование было организовано федерацией современного пятиборья Узбекистана и в конце победители и призёры были награждены дипломами и памятными подарками от организаторов.