Voleybolchilarimiz qit’a birinchiligining kumush medallarini qo’lga kirtishdi
Toshkentda voleybol bo’yicha 16 yoshgacha bo’lgan o’smir yigitlar o’rtasida Osiyo chempionati o’z yakuniga yetdi. Ma’lum qilganimizdek, bosh sovrin uchun O’zbekiston va Eron jamoalari bahs olib borishdi.
Qiziqarli kechgan uchrashuvning dastlabki setini yurtdoshlarimiz o’z foydasiga hal qilishdi. Afsuski, keyingi 3 set eronlik sportchilar ustunlik kelishdi. Shu tariqa, yigitlarimiz musobaqaning kumush medallariga sazovor bo’ldilar. Eslatib o’tamiz, bu barcha yosh toifalaridagi voleybolchilarimiz uchun qit’a birinchiligidagi ilk final bo’ldi. Qolaversa, ushbu natija evaziga terma jamoamiz kelasi yil bo’lib o’tadigan jahon chempionati yo’llanmasini ham qo’lga kiritishdi.

Узбекские волейболисты - вице-чемпионы Азии
В Ташкенте завершился чемпионат Азии по волейболу среди юношей до 16 лет. За главный трофей боролись команды Узбекистана и Ирана.
Первый сет бескомпромиссной встречи наши соотечественники решили в свою пользу. К сожалению, доминировали следующие 3 сета иранские спортсмены. Таким образом, узбекские волейболисты завоевали серебряные медали соревнований. Напомним, что это был первый финал континентального первенства для наших волейболистов всех возрастных категорий сборных Узбекистана. Кроме того, отечественная сборная получила путевку на чемпионат мира, который состоится в следующем году.