Voleybol bo’yicha O’zbekiston o’smirlar terma jamoasi Toshkentda o’tayotgan Osiyo chempionatida yarim final yo’llanmasini qo’lga kiritdi. Hamyurtlarimiz pley-offdagi ikkinchi uchrashuvda eronlik tengqurlariga qarshi bahs olib borishdi.
Murosasiz bellashuv Eron jamoasining 3:1 hisobidagi g’alabasi bilan yakunlandi. Voleybolchilarimiz guruh bosqichini 1-o’rinda yakunlashgani, parallel bahsda yarim finalga yana bir da’vogar Yaponiya Qozog’istonga 0:3 hisobida imkoniyatni boy bergani va boshqa qo’shimcha ko’rsatkichlar evaziga yarim final yo’llanmasiga sazovor bo’lishdi. Endi jamoamiz bugun final va jahon chempionati chiptasi uchun Pokistonga qarshi maydonga chiqadi.

Волейболисты пробились в полуфинал
Юношеская сборная Узбекистана по волейболу завоевала путёвку в полуфинал чемпионата Азии в Ташкенте. Наши соотечественники накануне сыграли против иранских сверстников во втором матче плей-офф.
Бескомпромиссная встреча завершилась победой иранской команды со счётом 3:1. Узбекские волейболисты пробились в полуфинал за счёт того, что они завершили групповой этап на 1-м месте, а в параллельном матче ещё один претендент на выход в 1/2 финала Япония уступила Казахстану, 0:3 и благодаря другим дополнительным показателям. Теперь сегодня отечественная дружина выйдет на поле против представителей Пакистана в борьбе за выход в финал и за лицензию на чемпионат мира.