MOQning olti oylik faoliyatiga OAV xodimlari bilan nazar tashlandi
Bugun Milliy matbuot markazida Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi tomonidan 2023-yilning 1-yarim yilligida amalga oshirilgan ishlar va 2-yarim yillik rejalariga bagʻishlangan matbuot anjumani boʻlib oʻtdi. Unda Qoʻmita Bosh kotibi Oybek Kasimov mavzu yuzasidan OAV xodimlariga atroflicha maʼlumot berdi.
Oybek Omilovich Yoshlar siyosati va sport vazirligi, sport federatsiyalari va assotsiatsiyalari bilan birgalikda yaqinlashib kelayotgan Xanchjou-2022 Osiyo hamda Parij-2024 Olimpiya oʻyinlari va boshqa kompleks musobaqalarga olib borilayotgan tayyorgarlik, soʻnggi olti oyda nufuzli xalqaro musobaqalarda atletlarimiz qayd etgan natijalar, terma jamoalarga yaratib berilayotgan sharoitlar, xalqaro tashkilotlar bilan yoʻlga qoʻyilayotgan doʻstona aloqalar haqida toʻxtaldi. Shundan soʻng jurnalistlar mavzu yuzasidan spikerga oʻzlarini qiziqtirgan savollari bilan murojaat qilishdi.
Mazkur matbuot anjumani “UzReportTV” telekanalida jonli efirga uzatildi. Uning toʻliq qismini ushbu havola orqali tomosha qilishingiz mumkin.

Взор на деятельность НОК за последние шесть месяцев
Сегодня в Национальном пресс-центре состоялась пресс-конференция, посвящённая работе, проделанной Национальным Олимпийским комитетом Узбекистана в 1-м полугодии 2023 года, и планам на 2-ю половину текущего сезона. По данному вопросу в мероприятии Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов подробно проинформировал сотрудников СМИ.
Ойбек Омилович рассказал о совместной подготовке с Министерством молодёжной политики и спорта, спортивными Федерациями и Ассоциациями к предстоящим Азиаде Ханчжоу-2022 и ОИ Париж-2024, а также другим комплексным соревнованиям. Кроме того отметил условия, создаваемые для сборных команд, результатах отечественных атлетов на престижных состязаниях, налаживании дружественных связей с Международными организациями.
Пресс-конференция транслировалась в прямом эфире на телеканале UzReportTV. Вы можете посмотреть полную версию мероприятия по этой ссылке.