Merganlarimiz jahon chempionatida ikkita kumush medalni qoʻlga kiritishdi
Janubiy Koreyaning Chxanvon shahrida oʻq otish sporti boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi jahon chempionati boʻlib oʻtmoqda. Dunyoning 45 mamlakatidan 600 nafardan ziyod merganlar ishtirok etayotgan musobaqaning bugungi kunida Oʻzbekiston terma jamoasi 2 ta kumush medalga sazovor boʻldi.
Yurtdoshlarimiz har ikki medalni ham yigitlar oʻrtasida 50 metrdan toʻpponchadan otish dasturida qoʻlga kiritishdi. Yakkalik bahslarida Veniamin Nikitin shohsupaning ikkinchi pogʻonasidan joy olgan boʻlsa, Muhammad Kamalov, Ilhombek Obidjonov va Veniamin Nikitin jamoaviy dasturda kumush medallar bilan taqdirlanishdi.
Qayd etish joiz, oʻtgan yili Misrda oʻtgan jahon chempionatida ham yoshlarimiz jamoaviy dasturda ikkinchi oʻrinni qoʻlga kiritishgan edi. Bu yil merganlarimiz yakkalik dasturidagi medalni ham terma jamoamiz gʻaznasiga qoʻshib, oʻzlari qayd etgan natijani yangilashdi.

Отечественные атлеты завоевали 2 серебра на ЧМ по стрельбе
В эти дни в Чханвоне (Южная Корея) проходит молодёжный чемпионат мира по стрельбе. В соревнованиях принимают участие более 600 снайперов из 45 стран мира. Приятно отметить, что в рамках данных ответственных стартов сборная Узбекистана завоевала 2 серебряные медали.
Наши соотечественники удостоились этих двух наград в стрельбе из пистолета на 50 метров среди юношей. В индивидуальной программе Вениамин Никитин занял второе место, а Мухаммад Камалов, Илхомбек Обиджонов и Вениамин Никитин завоевали медали серебряного отлива в командной программе.
Стоит отметить, что в прошлом году на молодёжном чемпионате мира в Египте узбекские спортсмены также заняли второе место в командной программе. В этом году наши снайперы обновили свой результат, добавив в казну отечественной сборной медаль и в индивидуальной программе.