Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 66 yoshda!
Davlatimiz rahbarining sportni ich-ichidan tushunishlari, jismoniy tarbiya va sogʻlom turmush tarzini faol qoʻllab-quvvatlashlari natijasida farzandlarimiz xalqaro maydonda yurtimiz dovrugʻini dunyoga tanitishmoqda. Ayniqsa, yoshlar sportiga qaratilayotgan eʼtibor va gʻamxoʻrlik sabab mamlakatimiz aholisining sogʻlom turmush darajasi yanada oʻsib bormoqda.
Shavkat Miromonovichning bir necha kun muqaddam mamlakatimizda oʻtgan muhim siyosiy jarayonlardan biri – Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentlik saylovida katta ustunlik bilan gʻalaba qozongani jonajon xalqimizning u kishiga boʻlgan ishonchi qanchalik ulkan ekanini yana bir bor koʻrsatdi. Boisi Muhtaram Yurtboshimiz barpo etayotgan Yangi Oʻzbekistonda inson qadri va qimmati, uning huquq va erkinliklari kafolatlab qoʻyilgan.
Atletlarimiz yana sanoqli kunlardan soʻng Xitoyning Xanchjou shahrida XIX yozgi Osiyo oʻyinlarida ishtirok etishadi. Taʼkidlash joiz, sportchilarimizning mazkur nufuzli musobaqa, shuningdek roppa rosa 1 yildan soʻng Fransiya poytaxtida start oladigan XXXIII yozgi Olimpiya oʻyinlariga tayyorgarligi muhtaram yurtboshimizning qoʻllab-quvvatlashlari bilan yuqori saviyada olib borilmoqda. Oʻz navbatida, Oʻzbekistonning mard va jasur oʻgʻil-qizlari bunga javoban yurtimizga shoda-shoda medallar bilan qaytib kelishiga ishonamiz.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Respublika sport faxriylari kengashi, mamlakatimiz Olimpiya oilasi yaratilgan barcha sharoitlar, keng koʻlamdagi islohotlar uchun Prezidentimizga minnatdorchilik izhor qilib, bugungi tavallud ayyomida yurtboshimizga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Президенту Республики Узбекистан Шавкату Мирзиёеву - 66 лет!
Благодаря пониманию главой государства спорта, активной поддержке и пристальному вниманию развития физической культуры и здорового образа жизни, представители подрастающего поколения достойно защищают честь нашей Родины на международной арене. В частности, внимание и забота, уделяемые молодёжному спорту, способствуют дальнейшему росту уровня здоровой жизни населения страны.
Победа Шавката Миромоновича несколько дней назад с большим отрывом от других кандидатов на одном из важнейших политических процессов в нашей стране - Президентских выборах в Республике Узбекистан, ещё раз доказала, насколько велика вера нашего народа в эту личность. Так как в Новом Узбекистане, который строит уважаемый глава государства, гарантированы достоинство и ценность человека, его права и свободы, которые стоят на первом месте.
Уже через считанные дни отечественные спортсмены примут участие в XIX летних Азиатских играх в Ханчжоу (Китай). Стоит отметить, что при поддержке Президента подготовка атлетов к этим важным стартам года, а также к XXXIII летним Олимпийским играм, которые стартуют ровно через год во французской столице, ведётся на высоком уровне. В свою очередь, надеемся и верим, что истинные патриоты нашей многонациональной страны в ответ на это вернутся на Родину с солидным количеством медалей.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана, Совет ветеранов спорта республики, Олимпийская семья нашей страны, выражая благодарность Президенту за все созданные условия, за масштабные реформы, желают главе страны больших успехов, здоровья и долгих лет жизни.