Kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Gulnora Oripova yubiley 60 yoshni qarshi oldi. Shu munosabat bilan bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida tajribali mutaxassisni tabriklashga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Unda Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, terma jamoa murabbiylari ishtirok etishdi. Tadbirda soʻz olgan rasmiylar Gulnora Tolibovnaning yurtimizda kamondan otish sportini rivojlantirishga qoʻshgan koʻp yillik mehnatini alohida eʼtirof etib, uning kelgusidagi faoliyatida ulkan muvaffaqiyat tilashdi. Anʼanaga muvofiq, Oybek Kasimov yubiley yoshni qarshi olgan sportimiz fidoyisiga MOQning esdalik medalini taqdim qildi.
Maʼlumot uchun, Oripova Gulnora Tolibovna 1963-yil 14-iyul kuni Toshkent viloyatida dunyoga kelgan. Oʻzbekiston Davlat jismoniy tarbiya institutini tamomlagach, bir muddat ushbu institutning oʻzida ilmiy xodim, keyinchalik Oʻzbekiston Respublikasi Davlat jismoniy tarbiya va sport qoʻmitasida faoliyat olib bordi. Shundan soʻng uzoq muddat Respublika Olimpiya zaxiralari kollejida murabbiy boʻlib ishladi. 2012-yildan kamondan otish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda.
Tadbir yakunida G.Oripova koʻrsatilgan bunday eʼtibor va gʻamxoʻrlikdan mamnun ekanligini bildirdi. Shuningdek, kamonchilarimiz ham Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma olib, unda munosib ishtirok etishlarini taʼminlash yoʻlida bor kuch-gʻayratini ishga solishini qoʻshimcha qildi.

Гульнаре Ариповой, которой исполнилось 60 лет, вручили памятную медаль НОК
Главному тренеру сборной Узбекистана по стрельбе из лука Гульнаре Ориповой исполнилось 60 лет. В связи с этим в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана состоялось мероприятие, посвящённое чествованию опытного специалиста.
В праздничной встрече приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, тренеры. Выступившие на мероприятии официальные лица особо отметили многолетний труд Гульнары Толибовны по развитию стрельбы из лука в нашей стране и пожелали ей больших успехов в дальнейшей деятельности. По традиции, Ойбек Касимов вручил юбиляру памятную медаль НОК.
Для информации, Орипова Гульнара Толибовна родилась 14 июля 1963 года в Ташкентской области. После окончания Узбекского государственного института физической культуры некоторое время работала научным сотрудником в самом институте, а затем в Государственном комитете по физической культуре и спорту Республики Узбекистан. После этого долгое время работала тренером в Республиканском колледже Олимпийского резерва. С 2012 года работает главным тренером сборной Узбекистана по стрельбе из лука.
По окончании мероприятия Г.Орипова поблагодарила за внимание и заботу. Она также добавила, что отечественные лучники сделают всё возможное, чтобы получить путёвки на Олимпийские игры и принять в них достойное участие.