Axbor Imomxo‘jayev xotira turniri o‘z g‘oliblarini aniqladi
3-iyul kuni start olgan futbol bo‘yicha Axbor Imomxo‘jayev xotira turniri o‘z yakuniga yetdi. 4 kun davom etgan ushbu musobaqa futbol va ijodkorlar ahlini yanada birlashtirib, unutilmas xotiralarni taqdim qildi. Bugun musobaqada hal qiluvchi o‘yinlar o‘tkazildi.
O‘z guruhlarida birinchi o‘rinni olgan O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi va Axbor Imomxo‘jayevning farzandlari hamda nabiralaridan tashkil topgan “Sulola” jamoalari g‘oliblik uchun bahs olib borishdi. Qiziqarli uchrashuv O‘FA jamoasining 4:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Uchinchi o‘rin uchun kechgan bellashuvda “Paxtakor” faxriylari сhampionat.asia saytining xodimlarini 3:1 hisobida dog‘da qoldirdi.
Qolgan o‘rinlarni “Tong II”, “Sharhlovchi”, sports.uz va “Jurnalistlar” jamoalari egallashdi. Musobaqa yakunida Eng yaxshi to‘purar, Eng yaxshi darvozabon, Eng yaxshi o‘yinchi kabi nominatsiyalarda ham g‘oliblar aniqlanib, sovrinlar o‘z egalariga topshirildi. Tantanali taqdirlash marosimida MOQ raisining 1-o‘rinbosari, O‘FA 1-vitse-prezidenti Ravshan Irmatov, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov, O‘FA faxriylar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i To‘lagan Isoqov, shuningdek, Birodar Abduraimov, Mirjalol Qosimov kabi o‘zbek futbolining yulduzlari ishtirok etishdi. Nominatsiyalar va ularning g‘oliblari bilan tanishing:

Определены медалисты турнира памяти Ахбора Имомходжаева
Подведены итоги турнира памяти Ахбора Имомходжаева по футболу, стартовавший 3 июля. Данные соревнования, которые длились 4 дня, ещё больше объединили поклонников футбола и творческих людей, подарив незабываемые эмоции. Сегодня в рамках состязаний состоялись решающие матчи.
За победу боролись команды занявшие первые места в своих подгруппах. В финальной встрече первое место между собой оспаривали ветераны Ассоциации футбола Узбекистана и дружина “Сулола”, состоящая из детей и внуков Ахбора Имомходжаева. Зрелищный и бескомпромиссный матч завершился победой команды АФУ со счётом 4:2. Ветераны “Пахтакора” в борьбе за третье место одолели представителей сайта championat.asia, 3:1.
Остальные места заняли команды “Шархловчи”, “Тонг2, sports.uz и “Журналистлар”. По итогам турнира победителей определили в таких номинациях, как Лучший бомбардир, Лучший вратарь, Лучший игрок, Самый возрастной игрок. Все отличившиеся были поощрены со стороны организаторов. В церемонии награждения приняли участие 1-й заместитель председателя НОК, 1-й вице-президент АФУ Равшан Ирматов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, начальник отдела по работе с ветеранами АФУ Тулаган Исоков, а также такие звезды узбекского футбола, как Биродар Абдураимов, Миржалол Касимов. Победители номинаций: