Sogʻlom turmush tarzi targʻibotchilari hamisha eʼtiborda
Ortda qolgan hafta OAV xodimlari uchun bayramlarga boy boʻldi. 27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni, 28-iyun – Qurbon Hayiti bayrami va 2-iyul – Xalqaro sport jurnalistlari kuni keng nishonlandi. Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi uzoq yillardan beri hamkorlikda faoliyat olib borayotgan soha mutaxassislarini ushbu bayramlar bilan qutladi.
Tadbirda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qoʻmita raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov, shuningdek, koʻplab OAV xodimlari ishtirok etishdi. Soʻz olgan rasmiylar jam boʻlgan ijod ahlining mamlakatimiz sportida erishilayotgan muvaffaqiyatlarni xalqimizga ishonchli va tezkor tarzda yetkazib berish, Prezidentimiz ilgari surayotgan sogʻlom turmush tarzini keng targʻib qilishdagi mehnatlarini alohida taʼkidlashdi.
Shundan soʻng OAV xodimlariga Oʻzbekiston MOQning hamkorlaridan biri “7SABER” kompaniyasining toʻplamlaridan iborat sovgʻalar taqdim qilindi. Oʻz navbatida, yigʻilgan jurnalistlar koʻrsatilgan eʼtibor uchun minnatdorchilik bildirishdi.

Сотрудники СМИ были поощрены со стороны НОК
Прошедшая неделя была насыщена праздниками для сотрудников СМИ. 27 июня широко отмечался День работников печати и СМИ, 28 июня – Курбан хайит и 2 июля-Международный день спортивных журналистов. Сегодня Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравил с этим праздником специалистов сферы, которые уже много лет тесно сотрудничают с Комитетом.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя комитета Шерзод Ташматов, а также многие сотрудники СМИ. Официальные лица особо отметили труд творческих личностей в оперативном доведении до народа успехов, достигнутых в спорте нашей страны, в широком освещении здорового образа жизни, который продвигает Президент.
После этого сотрудникам СМИ были вручены подарки, состоящие из комплектов компании “7saber”, одного из партнёров НОК Узбекистана. В свою очередь, собравшиеся журналисты поблагодарили за проявленное внимание.