Jizzaxda yosh BMX ustalari bellashmoqda
Ayni kunlarda Jizzaxda velosportning ВMX yoʻnalishi boʻyicha 2007-2008 va 2009-2010-yillarda tugʻilgan yoshlar oʻrtasida Oʻzbekiston chempionati boʻlib oʻtmoqda. Ushbu yoʻnalish yurtimiz sportiga yaqinda kirib kelganiga qaramay qisqa vaqt ichida katta auditoriya yigʻishga muvaffaq boʻldi.
Yakkalik bahslari yakunlariga koʻra, Otabek Ibragimov (Jizzax), Artur Strelsov (Jizzax), Manucher Abdurasulov, (Jizzax), Viktoriya Polzunova (Sirdaryo), Nozima Egamberdiyeva (Jizzax), Diyora Abdurasulova (Navoiy) oʻz yosh toifalarida oltin medallarni qoʻlga kiritishdi. Bugun jamoaviy yoʻnalishda gʻolib va sovrindorlar aniqlab olinadi.

В Джизаке соревнуются юные мастера ВМХ
В эти дни в Джизаке проходит чемпионат Узбекистана по велоспорту в направлении ВМХ среди молодёжи 2007-2008 и 2009-2010 годов рождения. Данный вид программы сумел за короткое время собрать большую аудиторию, несмотря на то, что он является относительно молодым.
По итогам индивидуальной гонки золотые медали в своих возрастных категориях завоевали Отабек Ибрагимов (Джизак), Артур Стрельцов (Джизак), Манучер Абдурасулов (Джизак), Виктория Ползунова (Сырдарья), Нозима Эгамбердиева (Джизак), Диёра Абдурасулова (Навои). Сегодня определятся победители и призёры в командной программе.