Kasb bayramingiz muborak boʻlsin, qadrli OAV xodimlari!
Bugun 27-iyun - Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni. Ushbu sana mamlakatimizda har yili alohida eʼtibor bilan nishonlab kelinadi.
Ushbu sohasida samarali faoliyat olib borayotgan OAV xodimlari mamlakatimizning har tomonlama taraqqiy etishida Prezidentimizga kamarbasta boʻlib xizmat qilishmoqda. Xususan, sport yoʻnalishida ishlayotgan soha xodimlari yurtimizda sogʻlom turmush tarzi targʻibotini kuchaytirishga beqiyos xissa qoʻshishmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi yurtimizda faoliyat olib borayotgan barcha matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlarini bugungi bayram bilan tabriklab, ularning mashaqqatli va masʼuliyatli faoliyatlarini ado etishlari yoʻlida kuch-gʻayrat, sihat-salomatlik tilab qoladi.

С профессиональным праздником, дорогие работники печати и СМИ!
Сегодня 27 июня - День работников печати и СМИ. Эта праздничная дата ежегодно широко отмечается в нашей стране.
Представители СМИ, эффективно работающие в этой сфере, плечом к плечу с Президентом служат во всестороннем развитии страны. В частности, сотрудники, освещающие спортивную сферу, вносят неоценимый вклад в усиление пропаганды здорового образа жизни в нашей стране.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет всех работников печати и средств массовой информации с сегодняшним праздником, желает им успехов и профессионального роста, крепкого здоровья и всего самого наилучшего.