“Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi doirasida Toshkent shahrida oʻtgan bellashuvlarning gʻoliblari taqdirlandi
Xabaringiz bor, butun Respublikamiz boʻylab Xalqaro Olimpiya kuni va Yoshlar kuni munosabati bilan tashkil etilgan “Yangi nafas” ommaviy yugurish musobaqasi boʻlib oʻtdi. Dastavval, musobaqada 60 mingdan ziyod ishtirokchi qatnashishi kutilgan edi. Yakuniy tahlillarga koʻra, bu yilgi bahslar 100 mingdan ortiq ishtirokchini qamrab olgani maʼlum boʻldi.
Poytaxtimizdagi soʻlim “Milliy bogʻ” dam olish maskani Toshkent shahrida oʻtgan poygalarning gʻolib va sovrindorlarini taqdirlash marosimiga mezbonlik qildi. Unda Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Oʻzbekiston yengil atletika federatsiyasi va hamkor tashkilotlarning mutasaddilari ishtirok etib, sovrindorlarga medal hamda esdalik sovgʻalarini topshirishdi. Eslatib oʻtamiz, Toshkent shahrida oʻtgan musobaqa 1 milya (1609 m), 3 va 10 km masofalarda tashkil etildi.

В Ташкенте награждены медалисты массового забега «Янги нафас»
Как известно, по всей республике состоялся массовый забег “Янги нафас”, приуроченный к Международному Олимпийскому дню и Дню молодёжи. Первоначально ожидалось, что в мероприятии примут участие более 60 000 участников. Но в итоге в этом году в соревнованиях свои возможности испытали более 100 000 сторонников здорового образа жизни.
В столичном парке “Миллий бог” состоялась церемония награждения победителей и призёров спортивного праздника, прошедшего в Ташкенте. В мероприятии приняли участие представители Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана, Федерации лёгкой атлетики страны и партнёрских организаций, которые вручили всем отличившимся медали и памятные подарки. Напомним, что соревнования в Ташкенте были организованы на дистанциях 1 миля (1609 м), 3 и 10 км.