Hasanboy Do‘smatov 30 yoshda!
Bugun taniqli bokschimiz, Olimpiada va jahon chempioni Hasanboy Do‘smatov o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Hasanboy Do‘smatov 1993 yil 24 iyun kuni Andijon viloyatida tug‘ilgan. Rio-2016 Olimpiya o‘yinlarida -49 kg vazn toifasida chempionlik qatori, eng yaxshi texnika egasiga beriladigan “Vel Barker” sovrinini ham qo‘lga kiritgan. 2017 yil Gamburgda o‘tgan jahon chempionati finalchisi. Hasanboy 2018 yil Indoneziyada o‘tgan Osiyo o‘yinlarida ham terma jamoamiz hisobiga kumush medalni keltirgan. Joriy yil Toshkent mezbonlik qilgan dunyo birinchiligida oltin medalni qo‘lga kiritish barobarida musobaqaning eng yaxshi bokschisi nomiga sazovor bo‘ldi. Ko‘rsatgan natijalari uchun davlatimiz tomonidan “O‘zbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Hasanboy Do‘smatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan g‘alabalar tilab qoladi.

Хасанбою Дусматову - 30 лет!
Сегодня именитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион и победитель первенства планеты Хасанбой Дусматов празднует свой День рождения.
Хасанбой Дусматов родился 24 июня 1993 года в Андижанской области. На Олимпийских играх Рио-2016 завоевал золотую медаль в весовой категории до 49 кг, а также удостоился Кубка Вэла Беркера, который вручается боксёру, показавшему наилучшую технику ведения боя. Серебряный призёр чемпионата мира 2017 года в Гамбурге. На Азиатских играх 2018 года Хасанбою Дусматову удалось завоевать серебряную медаль. На домашнем первенстве планеты Ташкент-2023 поднялся на высшую ступень пьедестала почёта и стал самым лучшим боксёром состязаний. За достигнутые результаты награждён государством почётным званием «Узбекистон ифтихори».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с сегодняшним днём, желает ему крепкого здоровья, успехов и дальнейших побед.